Цензор.НЕТ

01.10.19 09:08
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Урядові заклинання

програма

В неділю Кабінет Міністрів затвердив свою п‘ятирічну програму. Хоча програмою назвати це складно - димова завіса з додатком галюціногенних речовин. Видно, що презентації наші урядовці робити навчилися, а наповнювати їх змістом, аналізувати ситуацію, робити розрахунки та формулювати переконливі аргументи - ні.

Чого вартий тільки цей пасаж з програми КМУ: "Ми модернізуємо Державну службу зайнятості через перехід до моделі роботи на принципах аутсорсу – із залученням приватних кадрових агентств до пошуку роботи та метчінгу працівників з найкращими роботодавцями, залученням приватних надавачів освітніх послуг до навчання робітників сучасним навичкам, які затребувані на ринку праці. Ми створимо еко-систему з веб-порталів, що забезпечують профайлінг, тренування для пошуку роботи, підвищення професійних навичок, метчінг та супроводження на новій роботі для безробітних і внутрішніх та зовнішніх трудових мігрантів з метою їх залучення на український ринок праці" (Ціль 7.3. Українські працівники мають легальну роботу та витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи, стор. 48).

Після прочитання такого, хочеться взяти в руки цей самий метчінг – і так добре надавати автору по профайлінгу, аби в нього на все життя залишився аутсорс. А якщо серйозно, то схоже Кабмін вже захворів на президентську хворобу - продукувати ілюзії замість програм, створювати інформаційний шум замість якісного контенту.

Аби переконатися в цьому, достатньо подивитись, як презентують свої програми розвитку наші найближчі сусіди - поляки. Статистичні данні, графіки, розрахунки, джерела фінансування, дедлайни... І жодних "матчінгів" та "профайлінгів" навіть в перекладі на англійську. І навіть в "країні-агресорі" все виглядає набагато солідніше та переконливіше: з цифрами, розрахунками та прогнозами майже на 200-х сторінках.

План розвою 800-тисячного Індіанаполісу, підготовлений муніципалітетом та громадою до 200-річчя столиці штату Індіана, і то виглядає переконливіше за заклинання Кабміну.

Невже уряд вірить, що достатньо записати в програмі - і економіка України зросте на 40%, 24000 км доріг загальнодержавного значення "будуть приведенні у хороший стан", рівень забруднення довкілля зменшиться принаймні на 20%, а українці почнуть більше народжувати і менше емігрувати в пошуках кращої долі?

Колись моя донька, що ходила тоді в початкову школу, щиро дивувалась, що маючи банківську картку, я не міг їй купити їй іграшку: не було грошей. Вона була щиро впевнена, що банківська картка у взаємодії з банкоматом завжди "народжує" потрібну суму. Достатньо їх звести разом 🙂. Згадуючи цей смішний епізод, мені здається, що всі ми раптом опинились у великому дитячому садочку, де президент переконаний у своїй невідпорній чарівності, що має силу завершувати війни, Кабмін вірить у заклинання, які здатні змінювати закони економіки, а 28-річна Голова делегації України в ПАРЕ, яка дізнається про анулювання повноважень української делегації в Асамблеї не по дипканалам, не з повідомлень спецслужб і не через своїх людей у Страсбурзі, а з "внутрішнього чату" - не має жодних сумнівів, що знає як спілкуватися з досвідченими російськими дипломатами і домагтися від РЄ полишити подвійні стандарти...

І цей щирий, життєрадісний та політично-цнотливий дитячий садок веде корабель "Україна" в епіцентр ідеального шторму, що суне на нас з усіх боків...

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику