Цензор.НЕТ

02.10.19 07:55
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Що з землею, митницею, держслужбовцями?

Що з землею, митницею, держслужбовцями?

Свій ювілейний 200-й блог я присвячую новій порції законодавчих ініціатив. Сьогодні ми розглянемо шість доленосних документів, які було підписано минулого тижня. Про митницю, економіку, оподаткування та земельні питання. Поїхали: 

Закон № 117-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади».Положення стосуються контракту про проходження державної служби.

З цієї ж дати Кабмін визначатиме розміри посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників державних органів. В Законі про державну службу запроваджується контрактна форма роботи. Контракт може передбачати дистанційну роботу з віддаленим доступом і може бути пролонгований. Визначено підстави припинення контракту. Дуже цікаво чи вдасться провернути таку «реформу» та перезавантажити ту бюрократичну машину, що і досі існує в деяких міністерствах.

Вводиться поняття професійного розвитку держслужбовців – безперервний, свідомий, цілеспрямований процес особистісного та професійного зростання, що базується на інтеграції знань, умінь і компетентностей. Знову будуть навчатися в Трускавці?

Але це не найважливіше, тож йдемо далі. Про наступний закон я вже писав у попередньому блозі. Ось він, за посиланням. Цей Закон “охрестили” «митним безвізом». В ідеальному працюючому форматі він має дозволити Україні застосовувати європейські транзитні правила, єдину митну декларацію та сприяти прискоренню і здешевленню процесу переміщення товарів. 

Документ запроваджує обмін митною інформацією між Україною та 35-ма державами у режимі реального часу. Митники будуть отримувати попередню інформацію про вантажі й транспортні засоби ще до того, як вони опиняться на кордоні. Це дозволить їм завчасно аналізувати ризики, не затримуючи на кордоні сумлінних суб’єктів, а отже, це прискорить та удосконалить митні процедури, зменшить витрати на транскордонну торгівлю товарами, а також допоможе протидіяти спробам митного шахрайства. Але ми повинні розуміти, що для цього у нас повинна буди ідеально підготовлена база даних наших вантажів та транспортних засобів. І коли вона з’явиться? 

Йдемо далі, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню». Звучить начебто непогано, так? Одразу виникає враження, що документ зменшить адміністративний тиск на суб’єкти господарювання та спростить ведення бізнесу завдяки усуненню зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності. Все так, але варто додати «у сфері телекомунікацій». У проєкті закону вказано, що на сьогодні існує проблема законодавчої колізії норм Закону про ліцензування та Закону про телекомунікації. Бо відповідно до частини другої статті 3 Закону про ліцензування принципи державної політики у сфері ліцензування поширюються на порядок ліцензування всіх видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Ліцензування видів господарської діяльності, що не відповідає наведеним у цій статті принципам державної політики, забороняється.

Водночас Закон про телекомунікації встановлює правову основу діяльності у сфері телекомунікацій та містить, зокрема, положення щодо ліцензування господарської діяльності у сфері телекомунікацій, а саме: види господарської діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню (частина сьома статті 42), основні принципи ліцензування у сфері телекомунікацій (стаття 43), правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та ліцензійні умови (стаття 44), обмеження кількості ліцензій та проведення конкурсу на отримання ліцензії в таких випадках (стаття 47). Тож, впевнений, тепер бізнесу точно стане легше! 

Наступна перемога: скасування відповідальності за фіктивне підприємництво. Це Закон № 101-IX щодо декриміналізації фіктивного підприємництва. Вилучено ст. 205 з КК, яка визнає кримінально караним створення або придбання юридичних осіб з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона. Разом з тим, підвищено штрафи за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), передбачених в ст. 212 КК. Але це не кінцева версія змін до ККУ, і не факт, що цю статтю ще не будуть видозмінювати.

Так, щодо Кримінального кодексу – це правда, його дійсно збираються оновити, вже навіть є робоча група з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові. Вже визначено план структури Загальної частини проєкту кодексу. Не планується затверджувати окремий процесуальний закон для проступків чи процедурний розділ в Кодексі про проступки. Особливості процедури досудового розслідування і судового розгляду проступків мають бути регламентовані в чинному КПК. Серед запланованих змін – введення «розрахункової одиниці» (100 грн) для визначення розмірів шкоди і штрафу. Вже прямо-таки цікаво, що це буде. Гадаю, що чекати не довго, може вже до Нового року його побачимо!

Також зареєстровано ще один дійсно доленосний проєкт закону № 2178, яким з 1 жовтня 2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення всіх форм власності. Набути право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть: 

1. громадяни України; 

2. юридичні особи України, створені за законодавством України; 

3. територіальні громади; 

4. держава.

Іноземці та особи без громадянства зможуть отримати землю в порядку спадкування за законом, але зобов'язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності. Встановлюється мінімальна стартова ціна продажу та обмеження на сукупну площу ділянок. Дехто питав у попередніх блогах щодо ціни: зараз ціна оренди складає приблизно 37 доларів США, а скільки буде для продажу – точно невідомо, але сподіваюся, що вона буде ринковою і в прямій залежності від таких факторів, як якість самої землі та розташування відповідних земельних ділянок.

Впевнений, що це не останні «надважливі» закони, і попереду нас чекає ще багато сюрпризів, тож, на зв’язку!

Що з землею, митницею, держслужбовцями?


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику