Цензор.НЕТ

07.10.19 09:57
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Смерекова хата": чи буде під Києвом реабцентр для ветеранів?

Доки наша країна котрий рік веде велику війну на Донбасі, зовсім неподалік від Києва тихо і непомітно триває маленька війна, дивним чином пов’язана з тією великою. Поле бою і заразом предмет усього протистояння - 4,64 га землі, відведених під реабілітаційний центр для учасників АТО/ООС.

Це місце - колишній ресторан “Смерекова хата”, що з 2016 року носить назву КЗ Оздоровчо-реабілітаційний центр Києво-Святошинської районної ради Київської області. За часів радянської окупації тут був піонерський табір, але після падіння “совка” шматок лісу на березі озера взяв у оренду місцевий бізнесмен. Він збудував тут готельно-ресторанний комплекс - кілька дерев’яних будівель, альтанки понад озером, капличку, баню і т.д. Кажуть, тут була чудова кухня, яку полюбляли навіть “регіонали” першого ешелону, які частенько навідувались сюди в компанії ящиків важкого алкоголю та жінок легкої поведінки.

Коли ж районна рада спробувала повернути ділянку у свою власність, її чекала прикра несподіванка. Влітку 2014 року Тельманівський районний суд Донецької області, що на той момент вже давно припинив свою роботу з огляду на окупацію Донбасу російськими військами, виносить ухвалу: вважати власником цих 4,64 га якогось Михайла Кочеткова з Донецька. На якій підставі? Ніхто не знає. Донецький суд просто наказав донецьким реєстраційним органам (які теж не працювали через окупацію) оформити Кочеткова як власника землі на Київщині. Попри явну абсурдність справи, судова тяганина тривала досить довго. І лише влітку 2016 року на базі “Смерекової хати” створили реабілітаційний центр.

Але на цьому історія навіть не думала закінчуватись. З того часу змінилися двоє голів райради (третього якраз ніяк не можуть обрати), “Хата” пережила чотири рейдерських напади (в тому числі збройних), але реабілітаційний центр так і не запрацював. Один районний голова Олександр Тігов, скандальний забудовник з кількома кримінальними справами, не криючись обіцяв збудувати на цьому місці житловий комплекс. На зміну йому прийшов Вадим Гедульянов (теж БПП) - він ніби й деларував готовність вчинити необхідні правові рухи для повноцінного запуску реабцентру, а проте справа з місця так і не зрушила, хоча, наприклад, за час свого перебування при владі Гедульянов встиг створити з нуля і запустити комунальне підприємство для спортивних об'єктів району.

Цьогоріч атаки стали різноманітнішими - на “Хату” наїхало ДАБІ, яке оштрафувала КП (увага!) за незаконне будівництво, яке було здійснене ще задовго до створення КП! Більше того, як потім виявилося, штраф за це порушення вже був стягнений ще у далекому 2007 році, а двічі за одне порушення штрафувати закон забороняє. Лише зусиллями юристів та громадськості абсурд ситуації був виправлений у суді і штраф скасували.

Все це наводить на думку, що усі маніпуляції навколо “Хати” слід розцінювати як ознаки підготовки до швидкого і безжального дерибану. Розміри цього шматка за ринковими цінами можуть сягнути кількох мільйонів доларів, тому, звісно, це легко пояснює гальмування передачі райрадою майна на баланс КП. А відчутна активізація пов'язана з майбутніми виборами до ОТГ, внаслідок яких “Смерекова хата” змінить юрисдикцію і стане недосяжною для рейдерства і дерибану. Тому прямо зараз до районної ради ходять “гінці”, пропонують депутатам гроші за швидкий одобрямс.

А поки ще “Смерекова хунта” (так її неформально називають останні кілька років) залишається у такому напівпідвішеному стані - ми з побратимами проводимо тут вишколи, тренінги, дитячі табори, фестивалі, теренові ігри та спортивні змагання. Ми, звісно, будемо боротися за це місце скільки зможемо. Але нам потрібна підтримка і увага громадськості. Бо все-таки тут має бути реабілітаційний центр для ветеранів війни, а не черговий квартал “висоток” чи торгових центрів.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику