Цензор.НЕТ

07.10.19 21:58
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Приватні гроші в «нікуди», рятуючи Український театр в Одесі

Приватні гроші в «нікуди», рятуючи Український театр в Одесі

Останніми днями в Одесі, культурна спільнота активно обговорює та обурюється через закриття «Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім.. В. Василька» за рішенням П'ятого апеляційного адміністративного суду за позовом ДСНС через порушення щодо пожежної безпеки. Взагалі, справа триває з травня 2018 року.

 Першим, чомусь, повідомив про цю подію київський журналіст та театральний критик на своїй сторінці у Facebook, після чого інформаційна хвиля потроху почала підійматись. До цього, жодних заяв на сторінках культурного закладу або від співробітників театру не було, може сподівались на інше рішення…. Три дні потому, вийшла офіційна заява з роз’ясненнями та проханням, за можливості, зробити добровольчі внески до спеціально створеного фонду.


Я, як людина не байдужа до процесів у сфері культури, а особливо до закриття єдиного україномовного театру в Одесі, в якийсь момент, теж вирішила допомогти репостом та грошима, але щось у цьому повідомленні не давало мені спокою…. а, саме назва фонду на рахунок якого збираються кошти. П’ятихвилинний пошук у мережі відповів на питання – де ж я бачила назву ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк». Те що я знайшла можна розкласти на декілька пунктів.

1.  ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» - не є новоствореною організацією з метою акумуляції коштів на вирішення проблем Українського театру в Одесі, як сказано в офіційній заяві. Ця установа приймала участь у конкурсах на здобуття грантів, від імені цієї організації подана вистава  Українського театру на участь у фестивалі-премії «ГРА» у 2019 році. Тобто, незалежно від проблем з Українським театром веде свою власну діяльність з 2005 року (відповідно до відомостей на сайті https://youcontrol.com.ua).


2.  ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» - вже збирав кошти на допомогу Українському театру у червні 2018 року, але, у той час, на відновлення фасаду. (Інформація з офіційного сайту: http://ukrteatr.odessa.ua/akciya-vidnovimo-ukraiinskii-teatr-razom/) Не зважаючи на те, що в оголошені зазначено «Світський салон», кошти збирались на рахунок саме ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк», номер рахунку та назва ГО вказана у репортажі, що викладено на офіційному YouTube-каналі Українського театру. (https://www.youtube.com/watch?time_continue=141&v=62csFxTialE). Окрім світських фото у коштовному ресторані Одеси, жодних фінансових звітів щодо досягнень у зборі коштів опубліковано не було, у репортажі кажуть: благодійна акція безстрокова… тобто, мети не існувало тоді та, імовірно, не існує досі. Скільки коштів було потрібно, скільки коштів зібрали? Все це не мало значення, лише гарні фото у мережі.


3.  Керівником та співзасновником ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» - є, досить відомий в Одесі, колишній директор театру Російської драми в Одесі Копайгора Олександр Євгенович, а ось установа Одеський академічний український музично-драматичний театр ім.. В. Василька до створення та діяльності відповідної організації не має жодного відношення. Це ще раз нагадує про те, що фонд НЕ створений задля зібрання коштів на користь діяльності Українського театру, як вказано в офіційній заяві.

4.  Далі – патріотичне. Один той самий склад засновників мають декілька громадських організацій: ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк», ГО «Фестивальний центр «Вільне місто» та ГО «Культурний центр «Росія». Вибачте, але з яких часів Росія почала рятувати українське мистецтво? Щодо цього питання в мене є декілька думок, що підкріплено таким довготривалим мовчанням про закриття театру, але за браком доказів, не маю права ці думки висловлювати.


У підсумку своїх міркувань та досліджень, я хочу зробити декілька висновків:

-  ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» - не є офіційним фондом, створеним з метою допомоги Українському театру в Одесі;

-  В обох випадках збору благодійних коштів за допомоги ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» для Українського театру не оголошена необхідна чітко визначена сума коштів. На вирішення проблем з пожежною безпекою у коментарях зазначається сума «близько 4 млн гривень», хоча в інтерв’ю виданням, директор наполягає на тому, що розроблена вся проектно-технічна документація та існують відповідні розрахунки.


Ми іноді так ретельно слідкуємо куди йдуть державні кошти з наших податків, але забуваємо перевірити куди ми добровільно відправляємо власний прибуток…

P.S. Поки писала цей текст, на офіційному ресурсі Українського театру вийшло нове повідомлення, в якому жодного слова про благодійний фонд та гроші, що на нього збираються не має...


P.S.P.S

Після публікації на моїй сторінці у Facebook, співробітник Українського театру підтравдив частину викладених мною фактів.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику