Цензор.НЕТ

08.10.19 10:18
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Не давайте себе заморочити

зеленский,штайнмайер

Ну от знову. Голова комітету ВР із закордонних справ п. Богдан Яременко записав ціле відеозвернення про таке: капітуляції не буде, а так - ми зараз діємо за "Мінськими угодами".

Може, й не буде. Але. У зверненні особливо прекрасні дві фрази. Перша - що Кучма за дорученням Зеленського підтвердив все те, що ще Порошенко узгодив. Друга - "більшої" капітуляції, ніж була в 14-му році (тобто при підписанні угод), влада не допустить.

Це голослівні запевнення, які не відповідають реальним діям. Задовбався повторювати аргументи - але доводиться. Отже.

По-перше, якщо все вже було аж так погоджено роки тому, навіщо треба було б знову це підтверджувати зараз? З якої радості Москва з усієї сили на цьому наполягала? Президент Зеленський і так всіляко за мир. Що, Москва йому чомусь не довіряла? Чи справа просто в тому, що те, "погоджене", не таке вже й "погоджене" було, і саме тому тупо не виконувалося?

По-друге. Є Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Є в цьому законі стаття 10, де чітко вказані "червоні лінії" - умови проведення виборів в ОРДЛО. Зокрема, повноцінна участь українських партій та медіа, а головне - роззброєння бойовиків і невтручання у виборчий процес.

Цей закон для України має вищу силу за "Мінські угоди", бо вони парламентом не ратифіковані й частиною законодавства не є. Пан Яременко це знає? Знає, він профі.

Цей закон пролонговували щороку. Пан Яременко це знає? Звісно, знає. Але тепер позаріз стало потрібно прийняти замість цього закону інший. Чому?

Гадаю, пан Яременко теж знає. Але якраз цього він не каже.

Натомість він каже, що не буде Зради більшої, ніж у "Мінських угодах". Окей! Забудьмо, як декотрі затято критикували ті угоди і запевняли виборця, що зробялть усе інакше. Спитаймо про інше: а ті обмеження Зради, які є в чинному Законі, залишаться чи ні?

Бо якщо ви збираєтеся діяти чітко за угодами - то треба ці обмеження знімати. І всі обіцянки про "червоні лінії", озвучені в тому числі вустами таких високих осіб, як голова МЗС, спікер і сам президент - то локшина на вуха.

Отже, чому треба було підтверджувати вже нібито підтверджене попередниками? Чому Москві так впеклася формула Штайнмаєра? Чому так потрібен новий закон? І - так а що ми отримуємо від агресора у відповідь, врешті-решт? Чому за вже зроблені поступки - типу тієї ж формули - поки не отримали нічогісінько?

Ми вимушені політично, Захід тисне? То так і скажіть. Ви ж не те що брехливі попередники, ви ж чесні слуги народу. Заодно й поясніть, чому чотири з половиною роки цього тиску не було. Ну бо ж не діяли угоди - і нічого, ніхто на нас санкцій за це не накладав і навіть про це не затинався.

Ось у чому суть питання. Але ж так добре відволікати від суті розповідями про Клятого Баригу. Баригу ж більшість українців не любить - так само, як більшість українців не в курсі про ст. 10, згадану вище. Тож елементарне відволікання уваги від суті справи робиться на раз-два.

До чого, до речі, долучаються й багато палких і самовідданих нелюбителів Зеленського, які встрягають із п. Яременком та його однодумцями в суперечки про Штайнмаєра - а то й Зеленського та Порошенка - замість конкретно і предметно питати щодо конкретної й предметної теми. І щодо того, то чому ж ця тема замовчується або мікшується переведенням стрілок на попередників.

Olexander Mykhelson

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику