Цензор.НЕТ

11.10.19 14:40
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Тіньовий" Слюсарєв і старі контрабандні схеми

Цікаві речі відбуваються на Харківщині, але для початку трохи історії...

В період 2010-2012 років відбулося незаконне заволодіння земельними ділянками загальною площею 1,2 Га, які є державною власністю і належать Службі автомобільних доріг у Харківській області. Рішеннями на той час голови Дергачівської РДА Володимира Кацуби на користь трьох фізичних осіб, з порушенням вимог Земельного кодексу України та не зважаючи на наявну заборону на відчуження, було незаконно передано у власність 9 земельних ділянок на автодорозі М-20 "Харків-Щербаківка" - поблизу міжнародного автомобільного пункту пропуску "Гоптівка". Передали цю землю нібито для ведення особистого селянського господарства. В подальшому вказані земельні ділянки були передані у власність TOB "Онікс-2006", яке безпідставно змінило їх цільове призначення та передало у власність TOB "Фронтера".

Фактичним власником зазначених товариств є колишній начальник Управління внутрішньої безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України Вадим Слюсарєв.

У 2015 році військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом протиправних дій з боку посадових осіб Дергачівської РДА, що спричинило нанесення збитків інтересам держави у великих розмірах. Під час досудового розслідування підтверджено факт незаконного відчуження земельних ділянок. У 2016 році вказане кримінальне провадження передано для організації подальшого розслідування та здійснення процесуального керівництва до Прокуратури Харківської області. В подальшому матеріали кримінального провадження передано для досудового розслідування до Дергачівського відділку Нацполіції в Харківській області, де прийнято рішення про його закриття.

А у 2019 році, тиждень тому, на Харківщині на повну запрацював для контрабандистів "зелений кордон" на місцевих пунктах пропуску. Чому на місцевих пунктах - щоб не привертати увагу Києва до контрабандних потоків. Є три основні напрямки – Золочів, Волчанськ, Липці, Куп’янськ і Великий Бурлук. Золочів тиждень тому знову "потужно запрацював". Контрабандний товар - виключно дорогий одяг. Причетні до цього група котнрабандистів "Філя" і "Ворона". Вони мають домовленості з Івановим, який є близьким до Вадима Слюсарєва. З російського боку домовленості також погоджені. На інших напрямках кордону також є регулярні прориви, але вони мають не настільки системний характер і обсяг.

Вадим Слюсарєв підтримує близькі дружні стосунки з колишнім нардепом Артемом Пшонкою, сином колишнього Генерального прокурора України. Останній підгримував близькі стосунки з російським консулом у Харкові В. Ю. Богдановим, якого в 2017 році визнано персоною "нон-грата". А ще протягом 2016 року Слюсарєв неодноразово відвідував окупований Крим. До окупантів він їздив з метою можливого подальшого працевлаштування на державну службу в РФ, переправляв туди пакет відповідних документів (оригінали шкільного атестату, свідоцтва про закінчення військового ліцею, про вищу військову освіту, результати медичного огляду).

Варто зазначити, що Слюсарєв тривалий час працював на різних керівних посадах у Державній прикордонній службі, а згодом пішов у бізнес. Зараз він власник 9 компаній, які переважно займаються управлінням орендованого майна. Цього літа колишній прикордонник став відомий тим, що став "тіньовим куратором" штабу "Слуги народу" у Харкові. У цьому містіСлюсарєв має вплив на кадрову політику. 1 жовтня йому віддали прокурора області, де тепер стоїть теж його людина. Генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив Олександра Фільчакова з посади Харківської місцевої прокуратури №2 (колишня прокуратура Київського району Харкова) і призначив, починаючи з 1 жовтня, керівником прокуратури Харківської області.

Тепер Слюсарєв хоче ще поставити свою людину і на посаду очільника Харківської області. Чи задовольнить нова влада "апетити Слюсарєва" - це буде тест для команди Зеленського.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику