Цензор.НЕТ

19.10.19 08:55
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Великі рибні пригоди: шахти, пінгвіни, башмаки та ботулізм під звичайною ковдрою суцільної корупції

Напереддень очікуваного на наступному тижні "заочного" підписання на Липках підготовленого росіянами проекту протоколу розподілу риболовних азовських квот на 2020 рік (як кажуть злі язики, розголос ситуації істотно прискорив ці процеси), поділюся двома контроверсійними рибними історіями.

Перша, обсяжна та доволі сумна, отримала наразі "нове дихання", коли у пресі обговорюють випадок ботулізму у Київській області, нібито викликаний рибною продукцією торгової марки "Аквамарин". Звісно справа не у конкретній консерві (кейс поодинокий та його на 100% не доведено), а у всіляких пов`язаних із її виробництвом структурах, які плідно галузяться від південних океанічних вод до високих кабінетів на Володимирській та "Законодавчих зборів" окупованого Севастополя.

Адже бенефіціаром залишків українського океанічного риболовного флоту (прикладом – траулера-рибзаводу під прапором України MORE SODRUZHESTVA, IMO 8724315, що ловить криль в субантарктичних водах, який потім можна знайти в характерних баночках у кожному українському супермаркеті) всілякі реєстри називають компанію "Інтеррибфлот". Яка має, за повідомленнями медіа, основні потужності виробництва …в окупованому Севастополі, на Камишовому шосе, 55 та вул. Генерала Острякова 1, та водночас – використовує масу пов’язаних майданчиків виробництва на підконтрольній території України.

Додам, що прикладом саме злощасну банку консервів "з ботулізмом" виготовили, згідно документів, не в Криму, а на консервному заводі Білгород-Дністровська на вул. Ізмаїльскій. Окупаційна ж преса та всілякі маленькі дельфінятки беззастережно пов’язують "Інтеррибфлот" з паном Володимиром Гельвановським.

Слід підкреслити, що після початку окупації, попре дію запровадженої з 2014 р. росіянами через їх друзів на Банковій та Грушевського сумнозвісної ВЕЗ "Крим", СБУ таки порушило кримінальне провадження № 42016000000004101 та, як випливає з ухвали Шевченківського райсуду в Києві у справі № 761/44182/17 намагалося довести контрабанду продукції "Інтерррифлоту"/"Аквамарину" з Севастополя на прилавки підконтрольної території, під ширмою утворених тут "потужностей виробництва".

Але до суду ця резонансна рибна справа не дійшла, що дуже цікаво в умовах, коли та сама окупаційна преса пов’язує пана Гельвановського не тільки з покійним Львом Мірімським та "Башмаками" Аксьонова-Гобліна, але й, через банк "Таврика", …із Віталієм Маліковим, який у свій час дійсно проходив службу у Севастополі та дійсно певний період працював там у банківському секторі. А потім, після окупації міста, пан Маліков став на тривалі роки… першим заступником Голови СБУ, звільненим лише у червні 2019 р. за Президента Зеленського.

Водночас усі роки окупації українське Держрибагенство, в рамках Комісії із збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR), яка діє на підставі відповідної конвенції, послідовно захищає інтереси власників низки траулерів (MORE SODRUZHESTVA та інших) на отримання, через український прапор суден, відповідних можливостей здійснювати антарктичний лов. Насправді "тримати прапор" в Антарктиці зовсім непогано, але коли за рахунок немаленьких членських внесків України в CCAMLR жиріють насамперед "пінгвіни" з вулиць Володимирській у Києві та Острякова у Севастополі… обіцяю, що ця історія обов’язково матиме продовження.

Другий сюжет містить менше далеких морів та більше трагікомізму. Є така собі пані Марія Ганчева, очільник "Асоціації рибопромислових підприємств України", яка часто виступає "голосом риболовного бізнесу", та послідовно захищає потребу щорічного укладання із росіянами протоколів щодо азовського рибальства.

У такій якості пані Ганчева відмітилася на всіляких заходах, включно із засіданням парламентського комітету, де розглядалися спільні азовські "цікаві пригоди" керманичів Держриби та їх російських колег. Мав за запрошенням Сергей Мокрушин нагоду навіть потрапити із нею в спільний ефір "КримРеалії" 16 жовтня, присвячений ситуації на Азові та послухати чергову розповідь про тяжку працю рибалок. Її слова настільки зворушили моє цинічне серце, що був змушений трохи більше дізнатися про цю пані та її організацію, і тепер дуже сумую що не спромігся витратити на це час раніше.

Адже пані Ганчева, крім головування в Асоціації, що об’єднує, згідно реєстрів, дев’ять суб’єктів господарювання, є засновником комерційної структури "Наяда777", співзасновником якої є дехто Ігор Самохвалов, якій водночас є засновником …профкому "Шахти імені Ізвестій", розташованій …у окупованому Луганську.

Але навіть не ций цікавий соціальний зв'язок "риби та вугілля" сам по собі наразі вартий публічного обговорення, бо пані Ганчева насправді має інший,вочевидь міцніший та значно цікавіший. Адже, згідно наявних декларацій майнового стану, Марія Ганчева є дружиною Сергія Чіха, який тривалий час, до літа 2018 року, за дивним збігом обставин очолював …Азовське басейнове управління Держрибагентства, а наразі, як кажуть реєстри моніторингу посадових осіб, плідно працює у цьому управлінні (як мінімум станом на червень 2019 р.), начальником Азовського рибоохоронного патруля. І зараз кажуть саме цей пан Чіх є у складі комісії, що буле наступного тижня по скайпу "вести переговори" з росіянами.

Тому не здивуюся, що коли у наступному році настане черговий етап медійного висвітлення продажу національних інтересів України на Азові (звісно якщо росіянам вся ця клоунада ще буде потрібна) до мікрофонів стануть ще й діти та онуки чиновників та чиновниць заляпаних гнилим бичком київських міністерств та відомств. Адже бізнес у цій сфері вони мають, технічні аспекти знають, то й розмова буде дуже предметною.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику