Цензор.НЕТ

22.10.19 15:18
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Горіла хата", інтерв'ю Сенцова, Свинарчук та інші як інструмент інформаціно-психологічних спецоперацій

Друзі, ну припиніть вже це обговорення довкола тої хати і того хору! Не робіть їм зайвої реклами, як і реклами горе-комікам! Хочете висловити свою позицію – ігноруйте їх концерти, не ходіть на них, не підтримуйте їх своїми кревними!

Невже не розумієте – цей номер був свідомою провокацією команди Коломойського-Богдана, спрямованою якраз на те, що спровокувати срач в соцмережах.  Постановники цього убогого шоу тільки того і чекають, щоб «гарячі голови» почали сипати погрозами на адресу акторів, а за одне й президента, якого напряму асоціюють з цими «акторами»! А потім Богдан і ко зафіксують ці погрози й почнуть роздмухувати істерію: мовляв, дивіться, «націоналісти погрожують розправою акторам!», «Націоналісти проти свободи слова!», «Захід має дати жорстку оцінку агресивними націоналістам!» Ко-ко-ко! І так далі… Ну і крім всього для послідовних прихильників «творчості» колективу нинішнього президента буде додаткова реклама.

Не варто недооцінювати можливості маніпуляторів з медіакоманди Коломойського. І, до речі, дуже багато прийомів, які використовує той же «1+1», взяті з методичок з інформаційно-психологічних спецоперацій, які використовують російські спеціальні служби й російська пропаганда. А от вам, до речі, приклад, як канал використав російську пропаганду. Пам’ятаєте, в програмі «Українські сенсації» в березні 2019 року  був сюжет про нібито убивство Петром Порошенком рідного брата? Так от – подібний матеріал вийшов на російському пропагандистському каналі НТВ ще в квітні 2015 року. І програма, в якій був показаний сюжет називалася … «Новые русские сенсации»!

Але несправедливо було б називати лише «1+1» тим медіа, яке займається системною маніпуляцією суспільною думкою.

Візьмемо фейк про Олега Сенцова: пам’ятаєте інтерв’ю, в якому він сказав, що нібито вважає росіян «братнім народом»? Чисто пропагандистський прийом – виривання слів з контексту, довільний переклад першоджерела, написаного іншою мовою. Для чого? А для того, щоб українці почали зневажати тих, хто був для них авторитетом, тих, хто міг би стати безумовним лідером можливих масових протестів!

«Це «консерва»!, «Це друга Савченко!» - волають зараз в соцмережах люди, в проукраїнській позиції нема сенсу сумніватися. Але, на жаль, вони впіймали на уловку пропаганди.

Також не варто забувати, що маніпуляції з боку ЗМІ зробили президентом Зеленського, а раніше – Януковича.

Згадайте, як працював «1+1» проти опонентів Зеленського під час президентських виборів!

Згадайте, як після перед тим, як запустити програму «Вечірнього кварталу», канал у своїх новинах та програмах-розслідуваннях «поливав» глядачів відбірною чорнухою, яку майстерно прив’язував до «корумпованої влади Порошенка».

Згадайте, що медійний скандал з Гладковським-Свинарчуком поховав шанси Порошенка на другий термін. Інше питання, що експрезидент абсолютно халатно ставився до тієї обставини, що ЗМІ є зараз найпотужнішою зброєю в гібридних війнах. Варто було завчасно прислухатися до порад експертів, звільнити зашквареного чиновника-бізнесмена, позакривати на фіг проросійські ЗМІ типу 112 каналу… Але назад вже не відіграєш.

До речі, аналогічна ситуація сталася в 2009 році, коли через медіа скандал довкола екснардепа від БЮТ Романа Лозінського було нанесено шкоду рейтингу Юлії Тимошенко. Лозінського тоді зробили «монстром національного масштабу», який нібито  влаштовував «полювання на людей», «жорсткого і цинічно вбив мирного селянина Олійника»… Тоді ЗМІ з медіакорпорації Ріната Ахметова (газета «Сегодня», канал ТРК «Україна») перетворили депутата від Блоку Юлії Тимошенко в універсальну «страшилку» для електорату.

Потім, в 2016 році, суд встановив, що Лозінський насправді захищався від неадекватного Олійника, який зловживав алкоголем і наркотичними речовинами, що Олійника було поранено в ногу, а не в серце чи в печінку (слідство, щоб приховати цей факт, вигадало версію, що Лозінський добивав Олійника бампером свого авто), що помер Олійник через те, що лікар вколов знеболююче, від якого зупинилося серце, бо це знеболююче було не сумісне з тими наркотичними речовинами, які перед цим вживав цей «мирний селянин»… До речі, зараз таку саму страшилку, як колись з Лозінського, хочуть зробити з іншого екснардепа – Пашинського… Але це вже інша історія.

До чого я веду? До того, що ми тотально програємо в інформаційній війні, а вітчизняні медіа, свідомо чи ні, постійно підіграють агресору своїми вкидами, фейками, сумнівними постановками…

Звичайно, ситуацію можна переломити. Це можна зробити законодавчими методами, можна різними заборонами, обмеженнями. А для цього владі потрібно мати політичну волю. А вона у неї  є?

Хоча, навіть якщо ця воля у влади раптом з’явиться, але в цей час наші патріоти все одно не почнуть вмикати критичне мислення, жодні обмеження чи заборони не дадуть бажаного результату. 


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику