Цензор.НЕТ

23.10.19 12:14
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Жарти, які дуже схожі на спецоперацію

квартал,гонтарева

У 2014, ще живучи в окупованому Криму, я все намагалась зрозуміти, звідки взялось ось це все г@вно в головах моїх колишніх друзів, сусідів, родичів, які побігли на референдум і перетворились на "ура росіян".

Я багато спостерігала та аналізувала, і прийшла ось до якого висновку - найбільш ярими прихильниками окупантів стали ті персонажі, які дивилися тоді "Дом 2" і інші низькопробні телевізійні проєкти з контекстом про все, що нижче пояса..

Ну, любить народ своїм носом залазити у чужу білизну, любить дивитися на те, як принижують інших і ще реготати з цього. Не секрет, що найбільшими прихильниками "зеленої" влади Коломойського стали глядачі 95 кварталу і телеканалу 1+1, який в останні роки перетворилися в клона російських ТНТ та Росія 24.

Просто народу подобається все брудне, низькопробне, примітивне.
Підняти самооцінку людині через телевізор можна двома способами :
1. Показати їй на привід для гордості — пишатися країною, її успіхами, видатними особистостями, армією, перемогами, досягненнями, талантами. Підіймати планку, щоб хотілося простому хлопцю, наприклад, з Кривого Рогу тягнуться за кращими та ставати самому частиною загального успіху.

2. Показати, що усі навколо тупі, незграбні, підлі, заслуговують на висміювання, хапуги, бариги, кончині уроди, що бити ногами лежачого - це виправдана норма, що найсмішніший гумор — це про інтимні стосунки та сексуальну орієнтацію, що успішний бізнес — це ганьба і корупція, що реформи — це обман і шлях до зубожіння.

"Плюси" обрали другий шлях, бо їх господарю не потрібна успішна й розвинута Україна. Йому треба розбрат, і народ з комплексом меншовартості.

Вимушена зізнатися, народу це подобається, бо - це його природа на певному етапі розвитку. Але ми маємо розуміти, що наш загальний (дуже невисокий) рівень свідомості дуже технічно використовують спецслужби нашого північного сусіда. І це теж робиться під виглядом начебто простих жартів.

Хочете приклад. Просто. Декілька тижнів тому я побачила в FB- сторінку, яка називається "Чоткий пацан", яка нагадала мені кальку з сайту однокласники.

На неї підписано вже більше 250 тис. людей, переважно молодь. Зміст: тупі картинки з плінтусовими жартами. Але що цікаво - усі українською мовою, при цьому більшість жартів присвячена висміюванню хохлів. Підтекст цього "гумору" - це тотальне знецінювання всього, з чим може себе асоціювати сучасний українець. Ця фейсбуке – сторінка – висміює цінності сучасного українського суспільства. Все те, що давалося нам ці п’ять років так важко, крок за кроком.

Якщо не створити потужну альтернативу в інформаційному просторі, то питання нової колонізації нас рашкою буде реалізовано в дуже близькому майбутньому.

У неділю я побачила яскравий доказ своєї теорії в номері 95 кварталу з ганебною піснею про підпалений будинок екс-голови Нацбанку Валерію Гонтаревої. Хоча деякі молоді і прогресивні політики прокоментували, що мов "це просто жарт і не потрібно на це ображатися".

Я побачила в цьому виступі колись поважного хору такого самого "Чоткого пацана", мета якого зняти моральні запобіжники та відчутно знизити норму публічного спілкування.

Єдиний можновладець, який взяв на себе відповідальність за те, щоб розставити всі крапки над "і" став міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянский.

Він написав у себе в фейсбуку: "У моїй системі цінностей радіти тому, що у людини згорів будинок - зловтіха, яка породжує вседозволеність, цю модель поведінки не можна підтримувати або виправдовувати - її можна тільки присікати. Не можна перетворювати в норму те, що нормою не є".

Цей пост став для мене сигналом, що Бородянський готовий захищати медійний простір від аморальних та антиукраїнських впливів.

Впевнена, що цей міністр один з небагатьох, який міг би створити умови для тієї самої альтернативи, формування культури нового сучасного освіченого українця.

Інформаційний простір стає полем битви, і тут йдуть не менш запеклі бої за наші цінності і свідомість

Але чи зможе і чи дадуть? Хотілось би обережно припустити, що у нього вийде. Надто високі ризики.

Тому що найбільша перемога Майдану і АТО – це саме українці, які здатні об’єднуватися навколо захисту свого майбутнього. І сьогодні знецінювання тих, хто в перші роки війни працював над реформами та змінами, можна порівняти з інформаційною спецоперацією проти українського народу.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику