Цензор.НЕТ

23.10.19 15:53
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Новий плацдарм для вторгнення руками України

Новий плацдарм для вторгнення руками України

За повідомленням низки інформагенств Міністр оборони РФ С.Шойгу наприкінці серпня відвідав  Республіку Молдову у відповідь на запрошення міністра оборони Молдови П.Войку (як стало відомо узгодженого з Президентом Молдови І.Додоном). Цікавим є той факт, що вперше з офіційним візитом найвище керівництво РФ відвідало неконтрольовану Молдовою територію – т.зв. «Придністровську Молдавську Республіку» та провели офіційну зустріч із президентом невизнаної республіки В.Красносільським та іншими представниками місцевої влади. 

В рамках візиту С.Шойгу домовився з І.Додоном та В.Красносільським про утилізацію складів боєприпасів 14 армії СРСР, які знаходяться у населеному пункті Колбасна (орієнтовно на складах площею 150 Га знаходиться близько 20 тис. тон боєприпасів) 

Станом на теперішній час охороною складів займається в/ч 13962 Оперативної групи військ Російської Федерації у Придністров’ї (далі – ОГВ РФ). Також на зустрічі С.Шойгу було анонсовано, що таку домовленість буде винесено на обговорення в рамках формату 5+2 (в ньому беруть участь Молдова, т.зв. «ПМР», РФ, Україна та ОБСЄ). 

Слід зауважити що після закриття Україною повітряного простору для РФ та сухопутного доступу до Придністров’я, з 2014 року ОГВ РФ фактично опинились в блокаді. З огляду на це, не виключено, що вся історія із утилізацією боєприпасів може бути інсценована з метою розблокування російського угруповання у т.зв. «ПМР». 

Підтвердженням зазначеної тези можуть бути публічні вислови, наближених до Кремля, військових та політичних експертів щодо необхідності надання матеріально - технічної допомоги РФ для зазначеної вище утилізації боєприпасів. Ймовірно така допомога передбачає перекидання невизначеної кількості сил та засобів в район с. Колбасна.  Паралельно в російських ЗМІ з приводу цього тиражується наступна теза: «Нужно извлекать взрывчатые вещества, утилизировать взрыватели и металл, из которого состоят боеприпасы, пускать в переплавку. Такого рода предприятия есть только на территории России», - тобто, як мінімум, обговорюється постійне та безперешкодне транспортне сполучення між РФ та т.зв. «ПМР». 

 З огляду на розташування с.Колбасна, а саме, безпосередньо на Українському кордоні  існує ймовірність того, що під прикриттям надання зазначеної вище допомоги, ЗС РФ може сконцентрувати додаткові сили та засоби безпосередньо на кордоні з Україною. 

Також існує цілком реальна загроза створення постійного військового сполучення (під виглядом заходів зі знищення арсеналу 14 армії СРСР) між РФ та ОГВ РФ, і як наслідок активність ЗС РФ на південно – західному кордоні України, що створює ряд загроз для державної безпеки України. 

Зазначені вище дії представників РФ викликали бурхливу негативну реакцію з боку Голови Уряду Молдови – М.Санду. Та цілковиту підтримку Президента Молдови І.Додона. Відомо що політичним опонентом М.Санду є саме І.Додон, оскільки на противагу проєвропейській позиції М.Санду, І.Додон відверто підтримує повернення Молдови в зону геополітичного впливу РФ. 

Як наслідок М.Санду висловила зауваження щодо необхідності скорішого виводу військ РФ з ПМР. Також реакцією М.Санду на такі дії РФ, можна вважати візит до Вашингтону. Однак більшість міжнародних спостерігачів описують вказаний візит як невдалий, нижче наведена узагальнена цитата щодо зазначеного візиту: 

«Запланированная на начало сентября поездка в Вашингтон Майи Санду сорвалась. Для урегулирования ситуации в Кишинев прибыл советник президента США по вопросам безопасности Джон Болтон, с которым глава молдавского правительства обсудила индивидуальный план сотрудничества Молдовы с НАТО. Однако по возвращении в Вашингтон Болтона отправили в отставку, а встреча с Майком Помпео не состоялась по причине занятости последнего. В итоге «запланированный визит» состоялся 18-19 сентября и сократился до двух дней, в результате чего позволил Майе Санду избежать участия в МРЭФ (Молдово-российский экономический форум, организованный администрацией Президента И.Додона и Москвой). Однако и в этот раз встреча с М.Помпео не состоялась поскольку в эти дни он отбыл по делам в Саудовскую Аравию и ОАЭ.  В итоге принял молдавскую делегацию вице-президент США Майк Пенс и Иванка Трамп.» 

Основним меседжем М.Санду в США стало необхідність участі Сполучених Штатів у контролі за згаданими вище діями РФ у Придністров'ї. 

Слід зауважити що останнім часом об’єктивно спостерігається активізація РФ в Молдовському напрямку, з 24.09.2019 р. відбувся візит представників т.зв. «ПМР» - на чолі із президентом В.Красносільським до Москви. Придністровські ЗМІ так описали цю подію: 

«Представительная приднестровская делегация во главе с Президентом ПМР Вадимом Красносельским находится с рабочим визитом в Москве. Встречи и мероприятия с участием Вадима Красносельского и сопровождающих его лиц – председателя Правительства ПМР Александра Мартынова и министра иностранных дел Виталия Игнатьева – расписаны до конца рабочей недели, сообщает пресс-служба главы государства.» 

Таки дії РФ можуть бути частково викликані недавньою (липень 2019р.) заявою М.Санду про можливість проведення референдуму щодо приєднання Молдови до Румунії, однак, найбільш вірогідно, детермінуються бажанням Москви зберегти та посилити «геополітичний якір» в Молдові: розблокувати ОГВ РФ у Придністров'ї (провести ротації та збільшити чисельність), унеможливити проведення згаданого М.Санду референдуму, та, не виключено, створити новий плацдарм наступу на Україну. 


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику