Цензор.НЕТ

25.10.19 10:34
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Нардепи vs поліграф

полиграф,арахамия

Дивно, що так багато людей всерйоз сприймає тест на детекторі брехні, як доказ чиєїсь чесності або нечесності.

Друзі, мені шкода вас розчаровувати, але результати такого тесту не значать приблизно нічого. Якщо трохи погуглити, можна знайти велику кількість матеріалів на тему того, як можна обдурити поліграф. Зокрема це робили чуваки з "MythBusters", на ютубі є відос.

Найпростіший спосіб - підкласти у черевик канцелярську кнопку і натискати на неї щоразу, коли відповідаєте правдиво. Це збиває прилад з пантелику. Поліграф не читає думки - він зчитує тільки емоції. Якщо ви будете відчувати біль та емоційні сплески при правдивих відповідях, то не можна буде відрізнити правду від брехні.

Ще можна напитися перед тестом води, щоб весь тест думати тільки про те, як не обмочитися. У цьому випадку на виході теж вийде невизначений результат.
Крім того, є люди, які просто вміють непогано контролювати свої емоції. Вони можуть натренуватися проходити поліграф.

Взагалі, головне у тесті - не сам прилад, а поліграфолог, який оперує детектором брехні та аналізує його показники. Поліграфолога обдурити складніше, ніж машину. Але оскільки ми в Україні, поліграфолог може завдяки щасливому випадку виявитися вашим другом, і не помітити, як ви смикаєте під столом ногою, наступаючи на канцелярську кнопку.

Такі справи...

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику