Цензор.НЕТ

31.10.19 18:59
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Підводні камені" законопроектів податкового комітету

"Підводні камені" законопроектів податкового комітету

Правляча партія «Слуга народу» заходила у парламент на гучних ліберальних гаслах. Тому від неї чекали, у тому числі, лібералізації економіки. Проте, останнім часом все більше підприємців починає бути, м’яко кажучи, незадоволеними законодавчими ініціативами «Слуги народу».

Особливо малий та середній бізнес незадоволений фіскальною політикою Податкового комітету, який здебільшого складається зі «Слуг» . За час свого існування комітет одразу ж загруз у скандалах, що крім невдалих законодавчих ініціатив, також пов’язаних з корупцією.

Перш за все, це законопроети №1210 та 1210-1, що передбачають значне підвищення ренти на видобуток руди. Законопроект відверто "сирий". Він повинен був би поліпшити податковий клімат в Україні, але туди додали кілька неоднозначних правок.

Зміни, які закладено в законопроекті №1210, фактично знищують гірничо-добувну промисловість України. Галузь втрачає інвесторів, які вже поступово йдуть з ринку, промисловість закривається, тисячі робочих місць перестають існувати. Законопроект №1210 мав бути негайно доопрацьований, проте члени комітету не поспішають цього робити, а продовжують вбивати рейтинг президента іншими сумнівними законопроектами.

Так, наприклад, законопроект 1049 (точніше поправка №8 до нього) вносить серйозні зміни до ціноутворення на тютютновому ринку. За прогнозами Ради підприємців, поправка призведе до підвищення цін на цигарки на 18% (у середньому на 7 грн за пачку). При цьому, гроші підуть не у держбюджет, а у кишені тіньових структур.

Ще одним скандалом, який спровокував Комітет, стало голосування «проти» законопроекту, який мав знешкодити корупційну схему 2018 року. У 2018 році під час ухвалення бюджету Рада проголосувала за поправку, яка дозволила створити посередників між оцінювачами майна та електронною базою Фонду державного майна. Вони пересилають дані, й отримують за це з кожної операції від 500 до 1800 гривень. Зараз депутати від «Слуги народу» хотіли ліквідувати схему, але бенефіціари схеми змогли «переконати» частину народних обранців проголосувати проти. Парламентарі, що голосували «проти», нібито отримали хабара у розмірі 30 тис. доларів.

Після того як скандал набрав обертів, президент Зеленський запропонував депутатам пройти перевірку на поліграфі. Дехто з них категорично від цього відмовилися.

Судячи з кількості скандалів та рівнем пристрастей, корупційна складова у податковому комітеті усе ж таки є. Якщо навіть вже президент Зеленський акцентує на цьому увагу, то варто було б тимчасово призупинити діяльність комітету.

Якщо його члени забруднені у корупційних скандалах, не варто було б перевірити на наявність корупційного підгрунтя й інші їх законопроекти?

Бо політична сила, що на виборах декларувала принципи абсолютної відкритості – поки що демонструє лише відкритість своїх переписок у месенджерах. В інших сферах своєї політики – усе залишається максимально закритим.

Якщо Володимир Зеленський зацікавлений у збереженні довіри народу, йому варто провести ретельний аудит парламентських комітетів.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику