Цензор.НЕТ

04.11.19 09:10
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Розведення сил: сьогодні – момент істини для Зеленського

оос,разведение

Сьогодні о 12 дня за Києвом має початись розведення сил поблизу села Петрівське на Донеччині.

Або не має початись.

Ми ж пам’ятаємо: підрозділи ЗСУ відходять лише у випадку, якщо бойовики зберігають на зазначеній ділянці "режим тиші" протягом семи днів. А не далі ніж 1 листопада міністр оборони Андрій Загороднюк заявив на брифінгу в Києві, що обстріли на ділянці розведення в Петрівському були 30 жовтня, і тепер дата розведення "буде переглядатись".

Тут потрібно зауважити декілька речей. З одного боку, сепаратисти вимоги про сім днів елементарно не визнають.

Пояснюють їхні "офіційні особи" це дуже просто. Мовляв, зараз процес розведення військ не почався, а просто триває "усунення порушень" цього процесу, започаткованого ще восени 2016-го року. А тому обмеження на ведення вогню, встановлене три роки тому, зараз не діє. От така прекрасна логіка.

З іншого боку, перед розведенням сил поблизу Золотого 29 листопада теж повідомлялося про обстріли. І не лише ПОБЛИЗУ ділянки, а й БЕЗПОСЕРЕДНЬО на ділянці розведення. Проте вже ПІСЛЯ початку розведення сил Штаб ООС свої заяви дезавуював – причому не дуже переконливо. Тоді там послалися на те, що, виявляється, обстрілів не зафіксувала місія ОБСЄ.

Докладно цю історію ваш покірний слуга розбирав ось тут.

Того ж дня в Мінську відбувалася чергова зустріч Тристоронньої контактної групи. Коли туди прийшли новини із Золотого, в роботі групи оголосили позапланову перерву. А після перерви сторони узгодили нову дату розведення сил – тепер у Петрівському.

"Міністр закордонних справ ДНР" Наталя Ніконорова тоді заявила, що сторони домовилися тримати цю дату в секреті, щоб… не дізналися "українські націоналісти", які, мовляв, неодмінно спробують зірвати "мирний процес". Але незабаром дату – 4 листопада – озвучив ніхто інший, як президент Зеленський.

Причому зробив він це 31 жовтня – тобто вже після того, як бойовики де-факто зірвали розведення обстрілом 30 жовтня, про який заявив міністр Загороднюк.

Сьогодні сепаратисти "ДНР" на своїх "офіційних" сайтах повідомляють, що хай там як, а о 12 дня за Києвом вони сигналізуватимуть про початок процесу розведення сил – як домовлено, білими ракетами, в присутності представників ОБСЄ. І – ні слова про семиденну "тишу".

А російські телеканали вчора, у недільних випусках новин, наввипередки задавалися питанням, чи піде президент Зеленський "на поводу у радикалів", чи все-таки "дотримається обіцянок" і забезпечить відведення військових. І теж – ані слова про семиденну "тишу".

Разом із тим, уже буквально під час написання цих рядків з’явилося повідомлення Штабу ООС про зрив розведення бойовиками.

"…заяви представників окупаційної влади щодо намірів розпочати процес розведення на ділянці №3 є нічим іншим як черговою провокацією та замилюванням очей світовій спільноті", – сказано в повідомленні.

І, що важливо, цього разу штаб ООС посилається на відповідні дані тієї ж ОБСЄ. Яка минулого разу "не підтвердила" факт обстрілів, що і зробило можливим розведення сил поблизу Золотого.

Як бачимо, офіційний Київ має два варіанти дій. Або показати своїм виборцям, що не йде на російський інформаційний шантаж і все-таки твердо дотримується власних вимог щодо режиму розведення. І тоді сьогодні відведення сил не відбудеться.

Або ж усе-таки провести розведення. Тим самим продемонструвавши Москві та Європі "добру волю", а заодно увівши в оману українських "радикалів". І збуривши ще більше невдоволення всередині країни.

Що оберуть (чи вже обрали) на Банковій, стане відомо за кілька годин.

Olexander Mykhelson

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику