Цензор.НЕТ

04.11.19 21:07
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Netflix випускає серіал про Івана Дем‘янюка

Netflix випускає серіал про українця Івана Дем‘янюка. В Україні ця історія мало кому відома, а ось українцям на заході дуже.

Я дуже хвилююсь, за те, яким вийде серіал, бо назва у нього: "Диявол по сусідству". "Садист", "кат", "нацистський злочинець" Івана називали по-різному.

Історія та життя Івана Дем‘янюка дійсно є сюжетом для фільму. Але треба відзначити значний вплив "советского союза" у свій час та згодом РФ на судові процеси. 35 років він був в судах у трьох країнах, його двічі позбавляли громадянства та засуджували до смертної кари.

Дем'янюк народився у 1920 році у селі Дубові Махаринці, пережив Голодомор, у 1940 був призваний до лав Червоної армії. Брав участь у боях за Крим, у 1942 потрапив у німецький полон.

1970-х в розпорядженні влади США опинився перелік українських емігрантів, які співпрацювали з нацистами. У ньому наче опинилось і прізвище Івана. У 1981 році Дем'янюка позбавляють громадянства США, а у 1986 екстрадують до Ізраїлю. Суд буде доводити, що він є охоронцем концтабору "Треблінка" на прізвисько "Іван Грозний", одразу ж знайшлись свідки, які його впізнали. У 2011 ФБР розсекретить власний звіт 1985 року, у якому присутність в списку Івана назвуть "ймовірно сфабрикованим".

Адвокати дуже сильно боротимуться за Івана та будуть всіх переконувати, що свідки помиляються. Еліяху Розенберг був головним свідком та усіх переконував, що саме Дем‘янюк і є "Грозним". Пізніше з'ясується, що у 1947 Розенберг свідчив, що "Грозний" загинув під час повстання в'язнів.

Проте суд все ж повірив свідкам: у 1988 році Дем'янюка засудили до смертної кари через повішення. У 1993р суд Ізраїлю виправдав Дем'янюка. Врятували розсекречені після розпаду СРСР матеріали допитів 37 охоронців "Треблінки", в яких йшлося, що справжнє ім'я "Івана Грозного" - Іван Марченко.

У 1993 році Дем'янюк повертається до США, там йому знов надають громадянство.

Але щастя тривало не так довго, невдовзі справу знов поновлюють, але тепер його звинуватили в тому, що він був охоронцем в концтаборах "Собібор" та "Майденек". Його знов позбавляють громадянства. Свідків, які б бачили пана Дем'янюка у таборі в ролі охоронця, не було.

12 травня 2011 року суд у Мюнхені визнав його співучасником вбивства майже 28 тисяч євреїв у концтаборі "Собібор" і засудив до п'яти років в'язниці.

При цьому, доказів його безпосередньої причетності до цих смертей так і не знайшли: це був перший випадок, коли як доказ провини у вбивстві в німецькому суді використали сам факт служби в концтаборі. Вирок так і не набув чинності, бо Іван Дем‘янюк помер у 2012р.

Це дуже важкий процес і дуже важка історія. В той час, усіх емігрантів називали росіянами, але на Івані ставили акцент, що він українець, звісно що матеріали, які були сфабриковані та розсекречені ФБР та акценти на українстві ставили саме в "советском союзе", щоб спотворити українців та зробити з них катів та нацистів.

Страшно уявити, скільки людина провела у в'язниці, щоб потім всі дізнались, що його в тому таборі не було. Я уявляю полегшення, коли він повернувся в США і уявляю стан, коли на нього знов порушили справу і знов позбавили громадянства.

Це дуже важка і трагічна історія однієї людини і це приклад того, як українців в усі часи ненавиділа російська еліта та намагалась знищити та демонізувати.

Чекаю на вихід першої серії!


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику