Цензор.НЕТ

07.11.19 16:59
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Підсумки парламентського тижня

депутат,вр,рада,верховная

(29.10 – 01.11.2019)

Подія тижня

Звернення Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга до Верховної Ради України 31 жовтня, під час офіційного візиту Північноатлантичної Ради Альянсу до України, стало другим за останні два роки його виступом у стінах українського парламенту. Звертаючись до депутатів, Єнс Столтенберг засудив від імені усіх країн-членів НАТО військову агресію РФ і наголосив на її відповідальності за підрив стабільності на Європейському континенті та за виконання Мінських угод, запевнив у чіткій підтримці України з боку Північноатлантичного Альянсу, а також у тому, що для України двері в НАТО лишаються відчиненими.

Він також привітав оновлення влади в Україні, висловив переконання, що нинішній український парламент має історичну можливість змінити Україну на краще, пряма мова очільника Альянсу: "..Усі ви зробили потужний ривок вперед..".

Цитата тижня

Виступаючи з трибуни ВР, Єнс Столтенберг процитував англійською рядки з твору Т.Г. Шевченка:

"Страшно впасти у кайдани,

Умирать в неволі,

А ще гірше – спати, спати

І спати на волі".

Результати пленарних засідань

Упродовж жовтня керівництво Парламенту і Уряду неодноразово анонсувало завершення "турборежиму" роботи законодавчого органу, декларувало готовність переходу до більш прогнозованої, впорядкованої і системної роботи над законопроектами. Про це йшлося й під час засідання Погоджувальної Ради в понеділок, й раніше – у заявах і коментарях Голови ВР Дмитра Разумкова та керівників фракції "Слуга Народу", Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та представників Уряду.

Тиждень пленарних засідань засвідчив, що попри заявлену готовність представників монобільшості збавити темпи законотворчості й забезпечити належний за якістю законодавчий процес, надшвидкий режим роботи Парламенту продовжується. Попереднього сесійного тижня, з 15 по 18 жовтня, народні депутати ухвалили 6 постанов і 18 законопроектів (11 – в цілому і 7 – за основу). Протягом поточного тижня було розглянуто й ухвалено 11 постанов і 22 законопроекти (12 – в цілому і 10 - за основу).

Зокрема, в другому читанні та в цілому були ухвалені такі ключові законопроекти та проекти постанов:

З прийнятих у першому читанні ("за основу") законопроектів відзначимо такі:

Найбільшу підтримку в сесійній залі впродовж тижня знайшли такі законопроекти і рішення:

Найбільш дискусійними і запеклими протягом тижня серед народних обранців стали обговорення:

Критика політичних заяв представників парламентських фракцій, груп та політичних сил, озвучена впродовж тижня (у сесійній залі, під час засідання Погоджувальної ради та інших заходів), стосувалася:

Окремі спостереження щодо ходу голосувань у під час пленарних засідань впродовж тижня:

Робота парламентських комітетів протягом минулого тижня відзначилася, зокрема, наступним:

З зареєстрованих у ВР протягом тижня законопроектів варто відзначити наступні:

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику