Цензор.НЕТ

11.11.19 17:34
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Інформаційна війна: допомога старим корупціонерам чи нові підходи в роботі

Будівельна галузь завжди була лакомим шматочком для різного роду  «Остапів Бендерів». Хто керував очільником Держархбудінспекції (ДАБІ) або начальником відповідного територіального відділення ДАБІ, той вирішував долю будівельного бізнесу. Прийняття в експлуатацію незакінчених об’єктів будівництва під виглядом захисту прав інвесторів схема не нова.

В даному випадку це вигідно забудовнику, по-перше з різних причин мало хто вкладається в обумовлені договорами терміни здачі об’єкта, а їх невиконання загрожує пенею, по-друге – це банальна економія коштів.

Жодним законом не передбачено скасування сертифікатів готовності об’єктів до експлуатації. Тому отримавши цей документ та оформивши право власності, забудовника більше нічого не цікавить, а от у людей тільки починаються проблеми: відсутній елементарний благоустрій, незакінчені оздоблювальні роботи, не в повній мірі підключені інженерні мережі і т.д. Таких прикладів можна знайти чимало.

Так що ж нам потрібно: прийняти в експлуатацію за вказівкою неготовий об’єкт, чи відмовити у видачі сертифіката?

Виявляється що перше.

Йдеться по місто Харків.

З призначенням Сергія Кузьміна очільником ДАБІ, директор Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенія Іванська відсторонена, а обов’язки керівника виконував ручний Дмитро Пальченков, який немає досвіду управлінської діяльності, перебував на посад спеціаліста та бездумно виконував всі забаганки Сергія Кузьміна.

Після звільнення одіозного Сергія Кузьміна та признання в.о. Голови ДАБІ Олександра Строкача ситуація кардинально змінилась.

Євгенія Іванська повертається на свою посаду, а от Дмитро Пальченков,  починає явно саботувати роботу та намагається звинуватити у своїх злочинних діях керівника.

Йдеться про, нібито, підробку документів щодо прийняття в експлуатацію різних черг житлового комплексу по просп. Московському (між просп. Архітектора Альошина (колишній просп. Орджонікідзе) та просп. Індустріальний (колишній просп. Фрунзе), а також багатоквартирних житлових будинків на  вул. Професорській, 30 в м. Харкові.

В чому суть? ПАТ «Трест Житлобуд-1» та ТОВ «Сегмент-люкс» звертаються до ДАБІ про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, адже це об’єкти СС3. ДАБІ дає доручення своєму Харківському відділенню оглянути об’єкт і скласти довідку.

За результатами опрацювання матеріалів Харківського відділення, в тому числі й фотофіксації, в ДАБІ виникають сумніви щодо готовності об’єкта до експлуатації й інспектори роблять повторний огляд, за результатам якого дійсно встановлюються певні недоліки на об’єктах.

Так в чому ж проблема? В тому, що нове керівництво ДАБІ не хоче приймати в експлуатацію не готові об’єкти, чи в тому, що забудовники про щось «домовились» раніше або досі намагаються жити за старими правилами?

В кожній галузі є свої фахівці та експерти, але в будівельній –  такий чи не кожен другий і вливання в медіапростір інформації про відсутність дипломів, заміни документів і подібного бруду лише свідчить про те, що на даний час ДАБІ йде вірним шляхом.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику