Цензор.НЕТ

13.11.19 09:08
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Боротьба Держгідрографії проти російських "паперових стратегів"

море,азовское

А поки темним бердянським вечером заливає остатки совісті в кабаках українська частина "рибної комісії" та все шукає, бідкається, де б тихіше рано-зранку зібратися біля скайпу з Ростовом, та поки з Криму їде до них замовлена у російських партнерів для медіакартинки "группа обєздолєнних хунтой бєрдянских і гєніческіх рибаков", є й, як не дивно, добрі новини.

12 листопада Держгідрографією було спрямовано офіційного листа на Іспанський гідрографічний інститут в Кадіс. Саме ця невідома широкому загалу інституція відповідає за географічний район NAVAREA III, у якому доля довела нам усім, грішним, жити, адже він включає такий ведмежий (з 2014 р. - занадто ведмежий) кут Світового океану, як Чорне і Азовське моря. У цьому морському районі, згідно вимог Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (SOLAS), саме іспанські гідрографи є відповідальними за офіційне публічне виставлення попереджень мореплавцям, через подання яких держави заздалегідь перекривають певні акваторії в умовах небезпеки (навчання, стрільби, маневри тощо).

І так у цьому році сталося, що в Чорному морі відповідні попередження виставляє насамперед РФ (тринадцять районів моря, звісно що для всіляких "навчань", "стрільб", "випробувань" було перекрито росіянами лише у липні 2019 р.). І за дивним збігом обставин ці перекриті акваторії саме так визначаються росіянами, що істотно обмежують українське торговельне судноплавство та промислове рибальство (справжнє, а не те, яке існує суто на паперах ласого до державних коштів азовського інституту Держриби).

Тобто ці попередження стають формою блокади України з моря. І за ще більш дивним збігом обставин ті навчання, про які попереджають росіяне, у цих районах здебільшого не відбуваються узагалі. Тобто блокада ця стає дещо "паперовою". Ну й на довісок РФ чомусь іноді повідомляє про такі небезпеки в обхід офіційного сайту NAVAREA III , а також - у районах, де Росія зовсім не має відповідальності за SOLAS чи узагалі - не має юрисдикції (тобто у водах навколо Криму).

Вказані випадки були ретельно зібрані й задокументовані ВМС ЗС України і за їх проханням власне й турбують шановних іспанських колег вітчізняні гідрографи. Та тепер саме Кадіс надасть офіційну міжнародно-правову оцінку зловживанням російських "паперових стратегів". Щось мені підказує, що це буде дуже-дуже боляче, бо інститут у Кадісі - це ж не інститут у Бердянську, і там схвалюють рішення явно не за тону кормової хамси чи за дрібний прайс старубльовими купюрами.Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику