Цензор.НЕТ

18.11.19 13:16
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ДЕРЖАВА 🆚/ ➕ ГРОМАДСЬКІСТЬ

ДЕРЖАВА 🆚/ ➕ ГРОМАДСЬКІСТЬ

Під час комунікації між органами влади і громадськістю часто можна почути взаємні невдоволення і нарікання. Не точкові і поодинокі, які можуть траплятися. а постійні та системні.

Вони часом доходять до повного знецінення одне одного, мовляв, 💬" ну що там ті чиновники: сидять, нічого не роблять, всюди суцільна бюрократія, працюють неефективно, громадськість слухати не хочуть, був би на їхньому місці, я б працював геть по-іншому."💬

▶️Або "що там ті активісти, самі нічого не роблять, а нам розказують, як працювати, тільки піаряться, надсилають купу запитів і заважають, зайнялись би корисною справою чи стали б на моє місце і побачили, як воно працюється."◀️

Така дискусія нагадує мені вибір між правою і лівою рукою, яка з них краща, а від якої треба позбутися, бо вона заважає.

В демократичному суспільстві і державний, і громадський сектор є вкрай важливими. Вони взаємодоповнюють одне одного, виконуючи кожен свою роль, маючи свої переваги і недоліки.

Україна знаходиться у складному кризовому становищі. Щоб вижити, подолати основні виклики та розвиватися, нам потрібні зміни, в найширшому суспільному розумінні. І хибно думати, що вони можливі лише зусиллями держави, якій складно реформуватись із середини та відчувається професійний кадровий голод, чи тільки громадськості, яка не має відповідних повноважень і можливостей для втілення необхідних змін в життя.

Нинішня держава без громадського сектору - це бюрократизм, неефективність і подальший розпад, громадськість без держави - це точкові ініціативи, які не можуть принести бажаного системного ефекту, подальша втрата суверенітету, відтак, існування громадськості під прямим чи прихованим управлінням іншого державного суб'єкту. Думаю, це не ті сценарії, яких ми прагнемо.

Отже, громадський і державний сектор - це два органи єдиного спільного організму "УКРАЇНА". Організму хворого, який потребує лікувння, а не спору між правою і лівою рукою про те, яка з них потрібна, а яка ні. Обидві потрібні. Давайте пригадувати це щоразу перед тим, як захочеться покритикувати і знецінити одне одного, нічого не пропонуючи натомість. Більше поваги та спільних конкретних зусиль.

До речі, це розуміння не означає, що треба лишати все, як є. Очевидно, що так, як є, вже нікого давно не задовольняє. Тому варто чітко формулювати проблеми, не боятись їх обговорювати, шукати разом рішення, ставити чіткі цілі і впроваджувати їх в життя. Якщо для нас є цінністю Україна, а не конкретне місце нашої діяльності.

#про_очевидне
-------
На цьому фото 2 осіб - працівники органи влади,а двоє представляють громадський сектор. І це досить символічно.🤝

Антон Красов,

правозахисник, юрист, суспільний оглядач

https://www.facebook.com/anton.krasov

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику