Цензор.НЕТ

20.11.19 15:53
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Земля як лакмус

Земельна реформа виявилася гарним лакмусом для таємних політично-бізнесових союзів і об’єднала проти себе публічних опонентів, які, виявляється, мають спільного набагато більше, ніж прийнято вважати. Це продемонструвало як голосування за закон про ринок землі, так і потужний медійний фідбек на нього.  

Інформаційна кампанія проти ринку землі оголила факт змови сил, які намагаються зберегти контроль над потоками, які надходять від тіньових земельних схем. Ми стали свідками безпрецедентної одностайності депутатів ОПЗЖ, «Батьківщини», «Європейської солідарності», «Голосу», окремих позапарламентських політиків та лобістських структур. 

Флагманами протистояння земельному ринку стали політики Медведчук, Тимошенко та Тягнибок, з лобістських структур - Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), заступника голови якої, росіянина Михайла Соколова, виключили зі списку «Слуги народу» просто перед виборами. 

Не отримавши представництва в складі провладної фракції і втративши, таким чином, можливість організувати саботаж реформи зсередини, ВАР пішла іншим шляхом. Вона вирішила використати фермерів для шантажу. Люди, які виходили на організовані Радою акції протесту, насправді стали інструментом збільшення впливу ВАР на аграрну галузь. Таким чином лобісти послали сигнал персонально Зеленському, мовляв, ти не можеш нас ігнорувати, а якщо хочеш, щоб тебе не чіпали - поверни потоки. 

Паралельно з протестами ВАР ініціювала масштабну кампанію з дискредитації ринку землі. Мета кампанії - залякати фермерів за допомогою фейків та страшилок: Ізраїль (США, ЄС, таємний світовий уряд) скуплять всю землю, у фермерів відберуть паї, українське село загине, апокаліпсис.

Від політиків найактивнішим опонентом реформи виступила Юлія Тимошенко, яка раніше пообіцяла президенту підтримку всіх законопроектів «Слуги народу» в обмін на Державну продовольчо-зернову корпорацію України - найбільшу державну аграрну корпорацію, за яку всі роки незалежності за боролися різні групи впливу. Позаяк Зеленський пропозицію Тимошенко не акцептував, вона оголосила про перехід в опозицію і розпочала активну піар-кампанію проти ринку землі, отримавши «безліміт» на телеканалах та ресурсах медіахолдингу Медведчука. Колишній депутат Лещенко стверджує, що між Тимошенко і Медведчуком існує давнє політичне партнерство, мовляв, згідно знайдених в Межигір'ї документам, Медведчук готував політичний альянс між Януковичем і Тимошенко на 20 років за російським сценарієм: 10 років Янукович - президент, Тимошенко - прем'єр і навпаки. Також, свого часу Тимошенко призначала номінального власника медведчуківських каналів Тараса Козака заступником начальника митниці. Крмі медійного тиску Тимошенко намагається заблокувати реформу і через Конституційний суд.

Тут треба зауважити, що ВАР і «Батьківщина» не перший рік координують свою публічну позицію з питання ринку землі. В березні вони підписали меморандум про співпрацю в сфері сільського господарства та розвитку сільських територій. Під час виборчої кампанії глава ВАР Андрій Дикун виступав на форумі «Новий економічний курс» Юлії Тимошенко. Також ВАР «Батьківщиною» синхронно спочатку виступали проти продажу землі іноземцям, потім наполягали на референдумі.

Щодо ролі партії «Свобода» у гальмуванні земельної реформи. 

Голова ВАР Андрій Дикун був заступником міністра аграрної політики свободівця Ігоря Швайки. Мінагро цього періоду закидають «кришування» схем часів мінстра Януковича Присяжнюка і заробіток на аграрних держмонополіях, в результаті чого галузь отримала 9,4 млрд грн збитків.

Після Революції Гідності головною вотчиною ВО «Свобода» став державний корупційний конгломерат «Укрспирт», «смотрящим» виступив партійний гаманець Ігор Кривецький, більше відомий як «Пупс». Ринок землі став дня нього приводом відкрити «другий фронт» протестів, оскільки влада оголосила про наміри передати «Укрспирт» на приватизацію. Після цього «Свобода» приєдналася до протестів проти ринку землі, а сам Тягнибок буквально прописався на каналах Медведчука. Характерно, що меседжі медіа Медведчука про ринок землі дивним чином збігаються з меседжами штатних російських пропагандистів з ТАСС, РІА Новини, Росія 24 - «іноземці хочуть скупити українську землю, українці проти». 

Цей текст адресований у першу чергу тим, хто має необережність думати, що за боротьбою проти земельної реформи стоїть турбота і патріотизм. На жаль, ні. Все як завжди. 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику