При передачі малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” та “Нікополь”, а також буксира “Яни Капу”, водолази одного з спеціальних підрозділів виконали водолазне обстеження підводної частни корпусів. Це необхідно було зробити з декількох причин.
1. Невідомо було, в якому технчному стані знаходиться корпус та гвинто-стернова група, адже можливо катери могли отримати бойові пошкодження нижче вателінії, або були умисно пошкоджені росіянами, і при буксируванні у відкритому морі могла виникнути аварійна ситуація.
2. Враховуючи підступність росіян, на підводній частині корпусу могли бути розміщені вибухові пристрої, які мають уповільнену дію. Заряд міг бути замаскованим під донно-забортну армару та бути ініційованим у відкритому морі, спричинивши аварійну ситуацію із затопленням МБАК або буксира. Російською інформаційною машиною це могло б бути подане як нездатність України навіть провести буксирні роботи, а вся відповідальність була б звалена на нашу сторону.
3. Необхідно було виконати чітку відеофіксацію технічного стану для проведення слідчих дій, а також для відповіді на можливі провокативні заяви РФ.
Це вкотре доводить, що питання необхідності якісної підготовки водолазних підрозділів актуальне як ніколи.
Ми на Facebook: волонтерський проект "Школа Військових Водолазів"
Допомогти військовим водолазам: краудфандинг на платформі People's Project