Цензор.НЕТ

25.11.19 09:10
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ОКУПАЦІЯ, ЯКУ МИ ЗУПИНИЛИ

ОКУПАЦІЯ, ЯКУ МИ ЗУПИНИЛИ

Сьогодні виповнюється 4 роки, відколи Україна перестала закуповувати газ у Росії.

Дата не «кругла», проте варта, щоб нагадати про цю подію. Про рішення українського уряду  скинути газовий зашморг Росії, який десятками років був способом тиску, диктату і зовнішнього управління нашою державою через російський «Газпром».

У 2015 році Україна готувалася до чергової зими. Захоплений Крим, розграбований і розстріляний Донбас. Російські окупаційні війська погрожують «дійти до Києва».  У цих умовах залишати «газовий рубильник» у руках країни-агресора - значить віддавати себе на його милість.

Росія мала можливість у будь-який момент вимкнути  постачання газу. Залишити без світла і тепла домівки наших громадян. Зупинити нашу промисловість, у тому числі оборонні підприємства. Залишити нашу державу у темряві, холоді й відчаї.

Пишаюся, що уряд, який мені випала честь очолювати в той час, не лише прийняв рішення, але й забезпечив його виконання. Українці  були з теплом і світлом. 

Переведення України на газове постачання із західних країн мало ще одне без перебільшення історичне значення. Наш уряд вичистив мільярдну корупцію в газовій сфері, через яку певні представники «політичної еліти» виконували всі забаганки з Москви, тримаючи Україну у російській орбіті впливу.

Водночас, зараз, через 4 роки, знову звучать ідеї і наміри повернути нас в енергетичне ярмо Росії. 

Вважаю, розмови про це – або від некомпетентності, або від продажності. Наше завдання – не дозволити знову посадити Україну на газову «наркозалежність». Тим більше від країни, яка прийшла на нашу землю з війною.

Дякую всім, хто був у нашій команді й узяв на себе відповідальність за історичне рішення.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику