Цензор.НЕТ

03.12.19 10:24
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Я ЗНАЮ ЦІ СПРАВИ, ВОНИ НА ГАЛЬМАХ…

29 листопада 2019 року відомому одеському бізнесмену Вадиму Альперіну, якому приписують "корупцію на митниці", ВАКС обрав запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Перед цим, 26 листопада, співробітники НАБУ затримали десятьох осіб за підозрою в злочинах, пов'язаних із порушенням митного законодавства, у тому числі сімох працівників митних органів.

Увечері 02 грудня по першому снігу В.Альперін вийшов із СІЗО на волю – за нього офіційно внесли 70 (сімдесят!) мільйонів гривень застави. Майже усі інші затримані також на волі: хто під домашнім арештом, хто під тією ж заставою…

Нікуди не дінешся – законодавство м’яке, адже слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, має право не визначити розмір застави лише у кримінальному провадженні щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування, або щодо злочину, який спричинив загибель людини. Упевнений, що настав час прирівняти до таких злочинів мільйонні крадіжки з бюджету та ухилення від сплати відповідних податків і зборів до державної казни у великих й особливо великих розмірах.

Але зараз мова навіть не про це. Я добре знаю такі справи (провадження). У них легко провести затримання осіб, не виявляється складним формулювання підозри й вирішення питання у слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу. Після цього настає розслаблення й розслідування переходить в режим "довгограючої платівки", коли вирішується питання: чи направляти в суд ризиковий обвинувальний акт, чи наскільки можливо затягувати досудове слідство? Адже пройде час, появляться свіжі резонансні справи, нові підозри для відомих осіб – а минулі арешти й мільйонні застави (Насіров, Альперін…) забудуться, й вони тихенько "порішають" свої питання-проблеми.

У злочинах, пов’язаних з порушенням митного, податкового, бюджетного законодавства, дуже складно виписати обґрунтований обвинувальний акт, який би став основою для подальшого обвинувального вироку. Тим паче, якщо попередньо не проводилось глибокої оперативної розробки із подальшою легалізацією відповідних матеріалів – прямих доказів злочинної діяльності. Тому політичні затримання й підозри під фанфари та "одобрям" від керівництва без всебічної підготовки справи – не мають судових перспектив.

Окрім того, для реальної боротьби зі злочинним олігархатом та його "рішалами" потрібно паралельно включати додаткові важелі й працювати на підвищених швидкостях. Наприклад, чому ніхто не зайнявся походженням 100 мільйонів гривень насіровської застави, а вже сьогодні не перевіряються 70 мільйонів альперінської…? Тут же купа ознак незаконного збагачення, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, недекларування доходів тощо!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику