Цензор.НЕТ

13.12.19 15:37
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

У корупції немає шансів. Без зволікань і компромісів – починає працювати електронний кабінет

Зрушили!

Сьогодні відбулася довгоочікувана, я б навіть сказав – епохальна – подія. Презентовано електронний кабінет забудовника. На найвищому рівні – за участі прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та міністра розвитку громад та територій Альони Бабак.

Скажу – ось воно, нарешті. Отримав право на безперешкодну роботу той самий електронний кабінет, ідею якого ми намагалися втілити в життя ще декілька років назад на майданчику Держархбудінспекції. Тоді, нагадаю, ми почали діджиталізацію роботи інспекції, маючи перед собою дві головні мети: унеможливити чи хоча б максимально знизити ризики корупції та максимально спростити й скоротити дозвільні процедури.

Чому діджиталізація? Думаю, не варто пояснювати, що коли людина усувається від процесу, ризики хабарництва майже нульові. Тобто, немає спокуси вимагати чи дати хабаря. А більшість рутинних послуг, яких від держави потребують учасники ринку, можна легко надавати через електронний кабінет.

Втім, зробити таку повноцінну електронну послугу нам тоді не дали – адже кабінет є непереборною перешкодою для тих, хто намагався утриматись біля потоків хабарів.

Для подальшого розвитку реформи галузі потрібна була державна воля. Отже, реформа на деякий час призупинилась – аж до сьогодні – коли така воля нарешті є.

Працюючий електронний кабінет, а за тим – і вся Єдина електронна система – це той справжній плацдарм у боротьбі з корупцією, який дасть можливість закріпитись і вже за жодних умов не відкотитись назад.

Сьогодні на презентації кабінету керівництвом Уряду відзначено, що боротьба з корупцією у сфері будівництва є одним найважливіших завдань і нині зроблений крок – один з ключових на цьому шляху. Очікуємо, що вже в найближчий час – згідно з Указом президента – запрацює повністю вся електронна система.

Отже, голос ринку почуто – і це головне. Потужний імпульс будівельній реформі у масштабах держави отримано. Далі буде!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику