Михайло Ухман військовий, журналіст

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Новий Рік на Донбасі!

3085 3

До цього дня на фронті готувалися по різному. Під Горлівкою та на Маріупольському напрямку росіяни пострілювали. Тим самим тримали наших захисників в напрузі. На інших ділянках фронту за минулу добу було менш більш спокійно.

Під Донецьком, окупанти особливо не нахабніли, проте хлопці були насторожі, знаючи зрадливу вдачу агресора. Притому намагалися не забувати, що скоро Новий Рік!

- Все розпочинається з ялинки, а вже потім новорічний стіл – говорить Олександр, один із офіцерів, який зараз знаходиться в зоні бойових дій. - І вона вийшла справді нашою, солдатською. Всі бійці старалися, знаходили експонати, яких тут вистачає.


- Коли інші вбирали ялинку, я готував з побратимами новорічний стіл. – Говорить Денис, старшина одного із підрозділів ЗСУ і друг Олександра. – Стіл далекий від тих, які організовують в мирній країні. Проте нам теж хочеться зберегти дух свята. А ще дуже хочеться, щоб в цьому році вся Україна була наша, вільна..

На іншій ділянці фронту, новорічними приготуваннями займалася Настя, солдат ЗСУ, яка уже третій рік на війні. Вона закупила потрібні продукти, щоб святковий стіл виглядав не бідним. З допомогою побратимів в одній із розбитих росіянами будівель, прикрасила святкову ялинку.

- Я завжди намагаюся приготувати для хлопців щось смачненьке. Хай вони навіть на війні відчувають домашній затишок. Проте на Новорічний стіл, ми уже постаралася – говорить дівчина.

В одному із бліндажів, який знаходиться на Авдіївському напрямку, живуть - 8 бійців. Два з них – це корінні донеччани. Вони не розмовляють на камеру, не дають інтерв’ю. Хлопці переживають за своїх родичів, які залишилися під кремлівською окупацією.

- Новий рік для мене не є особливим святом. Там, в Донецьку все проходило по одному сценарію: застілля, гулянка до ранку, тимчасова втрата пам’яті. Я уже кілька років знаходжуся в одному підрозділі з бійцями, які родом з Волинської, Львівської областей. Вони мені показують новорічні фото, різдвяні. Це справжня казка, яка не полягає в тому, щоб послухати президента. Тим більше, що в цей Новий Рік країну вітатиме людина, яка далека від реальності. Яка не розуміє проблем української армії. Як не розуміє того, що сильна армія- це успіх Перемоги всієї країни. А Зеленський боїться своєї армії. Тому – цей Новий Рік для мене буде навіть гіркуватим. Адже в нас не має Головнокомандувача.

Хлопці готують кілька страв, ми поїмо смачно і не більше. За ці роки, в мене стільки побратимів загинули, що святкувати не має чого.

Але маю мрію. Прогнати "путінських дібілоїдів", забрати свою родину і поїхати на Новий Рік в Карпати – говорить Сергій, 30 річний житель тимчасово окупованого Донецька!

Андрій народився в Івано-франківській області. Служить офіцером в 28 бригаді ЗСУ. Він із смутком пригадує ті часи, коли до війни святкував дома.

- В нас велика родина. Кілька братів, батьки, бабуся, дідусь. Завжди все проходило весело. Почалася війна: брата, ще зовсім юного – вбили. Я воював на іншій ділянці фронту, отримав важкі поранення. З тих пір багато чого відбулося, але саме головне – війна не закінчилася. Ворог на нашій землі. І допоки ми його не проженемо, Новий рік для мене буде гірким. Хоча, навіть після війни, я кожного 1 січня згадуватиму про всіх тих, хто загинув за Україну. І ще хочу додати: "Щиро вітаю всю Україну з Днем Народження Степана Бандери. Людини, яка справді боролася за Незалежність нашої країни" - говорить Андрій!

Святкували на скільки це можливо і воїни - ДУК "Правий сектор"! Вони знаходяться в різних ділянках фронту, де разом з бійцями ЗСУ – виконують поставлене перед ними народом України завдання.

- Ми обов’язково сьогодні зберемося на святковим столом. Згадаємо тих, кого не має з нами. Десятки знайомих, друзів, побратимів загинули за ці роки в боротьбі з московськими окупантами. Згадаємо тих, хто сидить по тюрмах. Зателефонуємо до дому, туди, де нас чекають. І знову продовжуватимемо війну з кремлівськими терористами, путінськими поплічниками. З ними не можна миритися. Тільки після того, як ми звільнимо свої землі для нас настане – Новий Рік – говорить доброволець Михайло. Який з 2014 року перебуває на війні.

З Новим Роком – українці. Перемоги нам і хай Бог оберігає нашу країну та дарує достаток і процвітання. Слава Україні!