Цензор.НЕТ

03.01.20 09:49
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Право на свій пантеон

Я особисто не є прихильником Степана Бандери, вважаю його постаттю дуже суперечливою і значною мірою негативною (авторитаризм, антисемітизм -- він ніс на собі всі вади ХХ сторіччя, він був сином свого часу). Але інших уособлених і незламних символів боротьби за незалежність України у цьому кривавому сторіччі на два фронти проти комуністів і нацистів у нас немає. Кожна нація, кожна країна має право на свій пантеон, і в цьому пантеоні завжди будуть дуже суперечливі фігури, бо вони всі є синами і доньками свого часу -- навіть батьки-засновники США не були святими, і тим більше Наполеон, Бісмарк, Кромвель чи Гарибальді, Пілсудський чи Жаботинський. З часом ми з цим якось впораємося, нація підросте і навчиться бачити не лише чорне і біле, а приймати суперечливість.

Але треба розрізняти національний міфодизайн та поточну геополітику. Кожна країна живе своїми інтересами, і вони не співпадають з нашими. Часто геополітичні ходи визначаються внутрішньополітичною боротьбою, і це ми також вже бачили у минулому році. Тому пропоную менше хайпувати і глибше аналізувати.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику