Цензор.НЕТ

05.01.20 18:19
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Крайні" за Крим

граница

Сьогодні багато хто уперше за багато років згадав, що Крим окупований та, як раптово виявляється, є особливий порядок його відвідування. А ще хтось робить щире дивування через те що, як раптово виявляється, щось в нашій державі можна швидко вирішити через засоби урядового зв'язку та навіть й по воцапу.

Для мене ж досі неперевершеною залишається ситуація 2018 року, коли в Київ приперся не співак, а цілий керівник регіональної федерального органу влади РФ, щось там про азовську рибу підписувати з своїми українськими колегами. Цій добродій, який не просто постійно катався в Крим з Ростову, але й мав на півострові підпорядковані підрозділи свого органу, саме телефоном був знятий з вітчізняного стоп-списку та більш того, йому надали відповідні гарантії безпеки. Але після того як про його візит чомусь дізналися нардепи та журналісти, цьому російському керівнику раптово дуже захотілося вилетіти з Борисполя в Мінськ.

Але у тому випадку ДПСУ як "крайні" (а крайніми в таких медійних скандалах завжди бувають саме прикордонники, що мають стійко зносити кривду та дізлайки згідно статуту) все ж, для "виправлення" ситуації, по виліту в Мінськ наклали на російського бюрократа заборону на в'їзд. Чому таких казусів дуже багато та ще буде багато, де на одного виявленого є десятки непомічених? Бо відповідальність для фізособи за протиправне відвідання Криму суто адміністративна. За це, якщо не буде кримінального провадження, відповідають прикордонники та СБУ (хоча певний функціонал ще є у міграційної) і звісно дискреція у них неймовірно широка, а відомчі процедури з обмеженим доступом. Й ніхто її перевірити ретельно не може.

За шість років війни за такі ігри "пускаємо-не пускаємо" до відповідальності жодного офіцера СБУ чи ДПСУ не притягли. А сьогодні питання до "крайніх" просте - ну пустили людину, буває. А з України вона вже вилетіла? Штампиком про заборону в соцмережах похвастається?

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику