Цензор.НЕТ

12.01.20 11:08
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

БОРОДИНО ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО НАПОЛЕОНА

наполеон

Я нічого не писав про трагеію, що трапилась з українським літаком в іранському небі. Не почуваюсь фахівцем в питаннях авіаційної безпеки і вже напевно не міг нічого змінити в цій жахливій трагедії. Все що можу - висловити щирі людські співчуття рідним і близьким загиблих. Я знаю, що таке ховати тих, кого любиш...

Сьогодні, коли Іран визнав свою провину у збитті мирного цивільного літака та смертях 176 людей, пазли склалися. Виявилось, що в сучасному світі не можна приховати такий страшний злочин. Потужні розвідки західних країн вже наступного дня знали, як і чим був збитий Боїнг МАУ. Треба віддати належне іранському керівництву, яке на відміну від путніського режиму, який досі заперечує причетність Росії до збиття MH-17 на Донбасі, знайшло в собі мужність визнати очевидні факти і взяти відповідальність за трагедію на себе.

В мене питання до українського президента. На кого він орієнтується у своїх вчинках: на Путіна чи на Алі Хаменії, який особисто наполіг на тому, щоб офіційний Тегеран публічно заявив про свою провину в загибелі рейсу МАУ та обстріл українського літака іранською ракетою? Чи вистачить в Зеленського якщо не мужності, то бодай інстинкту політичного самозбереження, аби визнати свою помилку участі в прес-конференції МВС 12 грудня минулого року?

Те, що справа "терористів-волонетерів" тріщить по всіх швах очевидно кожному, хто дружить з елементарною логікою. Але після вчорашнього допуску в залу судового засідання титушок з холодною зброєю стало остаточно зрозуміло: мета цієї брудної справи не знайти справжніх вбивць Шеремета, а дискредитувати й залякати найбільш активну частину українського громадянського суспільства, яка користується найвищою довірою українців.

Пане Президенте, у Вас ще є шанс припинити клеїти дурня (до чого, на жаль, Ви звикли), і взяти урок політичної дальнозоркості бодай від іранського лідера, визнати свою помилку, наказати своїй монобільшості у ВР звільнити Авакова, вимагати від поліції проводити об'єктивне розслідування, а не призначати винних, а від суду - безсторонньо та фахово оцінювати докази, а не виконувати політичні замовлення - і повернути Україну на шлях, який веде від "русского" у цивілізований світ, а не навпаки. Врешті-решт, у Конституції, яку Ви явно не читали, записано, що Президент України - "гарант додержання прав і свобод людини і громадянина" та "реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

У вас ще є шанс, добре відпочивши на свята, схаменутись і згадати про справжню місію президентської посади. Якщо ж ні, Ви не залишите нам жодного шансу, окрім війни. Бо Україна дорожча за президента. Краще зовсім скасувати цю посаду, аніж вчергове втратити надію на цивілізоване європейське майбутнє України. Тим паче, що сильні президенти в Європі традиційно не в моді.

Я розумію, що Ви мене не читаєте, але я зроблю все, аби справа Шеремета стала для Вас особисто і для всієї вашої зграї "какаяразница" українським Бородіном. Ви ж мрієте про лаври Наполеона? Готуйтесь. В Україні ґрунт для тривалого опору вже готовий. Наступні вітання будуть з США. Ми вміємо грати вдовгу.

P.S. У важкі часи люблю погортати спомини Мандели. Сьогодні натрапив на чергову пораду від великого Мадіби: "A freedom fighter learns the hard way that it is the oppressor who defines the nature of the struggle, and the oppressed is often left no recourse but to use methods that mirror those of the oppressor. At a certain point, one can only fight fire with fire." Українською (в перекладі Vasyl Starko) це звучить так: "Борець за свободу вчиться на своєму гіркому досвіді, що саме пригноблювач визначає природу боротьби й пригнобленим часто не залишається іншого виходу, як вдатися до методів, що дзеркально відбивають його методи. В певний момент супротивника можна побити лише його ж зброєю — клин клином виганяють."

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику