Цензор.НЕТ

13.01.20 16:46
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ПОПУЛЯРНО ПРО ПІДСЛІДНІСТЬ

або хірургу – хірургове, а кардіологу - кардіологове

Гра із підслідністю дуже небезпечна річ. Передача проваджень на розслідування всупереч підслідності від одного відомства до іншого – ніщо інше, як прихована маніпуляція розслідуванням, дії, які в багатьох випадках містять ознаками корупції, посадових зловживань, перевищення повноважень, інших протиправних діянь та навіть політичних розбірок.

Ця "незаконна традиція" тягнеться ще з радянських часів, й залежно від обставин може бути вигідна будь-якій структурі, у складі якої є слідчі підрозділи. Саме тому усі сприймають /особисто я не був виключенням/ таке собі обгрунтування, що прокурор наглядає, він усе відслідковує (пам’ятаєте Висоцького: "жираф большой, ему видней"), тому має усі підстави визначати, кому краще розслідувати той чи інший злочин.

Це очевидне й пряме порушення закону.

Частина 5 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України (КПКУ) передбачає єдину можливість змінити орган, який здійснює досудове розслідування, а саме право прокурора виключно внаслідок неефективного досудового розслідування доручити його здійснення іншому органу.

Зверніть увагу – при цьому прокурору не надається право порушити правила підслідності, які чітко виписані у статті 216 КПКУ, але на це ніхто не звертає увагу з огляду на зазначені вище причини (така ситуація може бути вигідна кожному відомству).

Законодавець мав на увазі зовсім інше. Якщо, наприклад, слідчий відділ Шевченківської районної поліції у місті Києві неефективно розслідує грабіж (ст. 186 ККУ) – виключна підслідність "слідчих органів Національної поліції…"), то прокурор може передати дане провадження у слідчий відділ Печерської районної поліції, чи у слідче управління Головного управління поліції у місті Києві, чи у Головне слідче управління Національно поліції України, чи навіть в слідчі органи поліції будь-якої іншої області України.

Ні при яких обставинах прокурор не має права порушити правила підслідності, й передати таке провадження, наприклад, в слідче управління Головного управління СБУ в місті Києві і Київській області чи слідчі підрозділи ДБР, ДФС тощо.

При чому тут система охорони здоров’я? – запитаєте Ви, адресуючи мене до заголовка. Для виразності.

Слідчі й лікарі мають спеціалізацію, яка визначається, скажемо так, відповідною підготовкою, набутими навиками (досвідом), методиками розслідування чи лікування. Тому, наприклад, хвору людину, яку з тих чи інших причин неефективно лікують у хірургічному відділенні районної лікарні можуть перевести в обласну лікарню – звичайно, в так ж хірургічне відділення.

Але ж не в кардіологію?!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику