Цензор.НЕТ

05.02.20 12:55
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Суд над вбивцею офіцера триває. Чого бояться спільники злочину

На Закарпатті у Рахівському райсуді, 28 та 31 січня ц,р. відбулися судові засідання над вбивцею офіцера-прикордонника Вадима Березенського.  

На лаві підсудних, член злочинного угруповання Іван Магей. 

Будучи начальником відділу прикордонної служби «Ділове» майор Березенський став на шляху  кримінального осередку, яке не без допомоги кабінетних покровителів вважало себе господарем на кордоні. Невдовзі офіцера було зухвало вбито.

Подробиці події за посиланням

https://bratstvo-kordon.org.ua/zakarpattya-teritoriya-kontrastiv-abo-i-odin-v-poli-vo%d1%97n/

В суді розглянуто аудіо та відеодокази, які чітко вказують на мотив злочину.  Прикордонника було вбито при спробі затримання злочинців, які усвідомили, що домовитись з ним не вийде і неминуче вилучення коштів в сумі екв.15 тис. євро.,що були отримані контрабандистами в оплату за переміщену через кордон партію цигарок.

На засіданні заслухано п’ятеро свідків, які надали пояснення на користь обвинувачення.

Серед іншого, один з прикордонників повідомив, що перед тим, як здійснити цілеспрямований наїзд на офіцера, підозрюваний Іван Мегей наїхав ще й на нього. Чоловіка врятувало те, що він після удару капотом автомобіля, скотився на обочину.

Обвинувачений у навмисному вбивстві свою провину не визнає, Сторона захисту вказує винятково на випадковість події.  

Тобто, за їх версією Магей ніби: 

-випадково з’явився на місці порушення кордону, де затримали порушників з контрабандою; випадково сів за кермо автомобіля та розігнавшись збив офіцера;

-випадково переїхавши через нього наніс важку політравму з крововиливом в легені, перелом ребер, грудної клітки, розривом печінки, селезінки та  великою втратою крові.

Мабуть, за цинічною версією Магея, у офіцера, теж випадково, залишились без чоловіка - дружина, без батька - двоє дітей, син Дмитро та однорічна донечка Христинка.

Добре, що на слуханні були присутні колеги прикордонника, які підтримували вдову офіцера. Після закінчення суду всі бажаючі змогли прийняти участь в молебні, який провів військовий капелан прикордонного  загону. 

Наступне судове засідання  може бути вирішальним у справі. Воно відбудеться у Рахівському райсуді 13 лютого о 14.00. Там триватиме допит свідків, і суддя розгляне питання продовження терміну запобіжного заходу для підозрюваного. Такий термін невдовзі закінчується. 

Звісно, захисники та спільники Магея будуть прикладати максимум зусиль щоб запобіжний захід був пом’якшений та його звільнили з під варти. Це може призвести до того, що підозрюваний зникне.

Серед громадськості обговорюється, що існують ризики «зливу» кримінального провадження. Приводом таких припущень вказується заангажованість місцевих суддів, на яких може здійснюватись вплив з боку кримінальних угруповань. 

Очевидно, що всі, хто мав відношення до організації протиправної діяльності на кордоні, в т.ч. колишні високопосадовці Держприкордонслужби, зацікавлені в тому, щоб Іван Магей мовчав про своїх спільників та кришувальників і до кінця вдавав з себе звичайного водія, який скоїв злочин по необережності.

Але, ситуація може змінитись і підозрюваний почне давати свідчення, коли  усвідомить, що йому реально загрожує довічне ув’язнення. 

Це страшний сон прямих та опосередкованих вбивць офіцера Вадима Березенського.

Саме тому потрібен громадський контроль судового процесу для перемоги справедливості


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику