Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Нові "свинарчуки"

25798 25
казак,бронеавтомобиль

Ми добре пам'ятаємо, який цвях став останнім в електоральній труні Петра Порошенка. Це скандал з розкраданнями в обронці, який став наслідком оприлюднення матеріалов розслідування BIHUS.info.

Політичні опоненти Порошенка, які використали цей козир на виборах, мали б усвідомити потенційний руйнівний потенціал будь-яких мутних оборудок на війні, адже обкрадати армію в мирний час і під час війни - кардинально різні речі. Втім, ретельний аналіз помилок попередників ніколи не належав до чеснот українських політиків, які, обіймаючи високу посаду, відразу зараховують себе до розряду невразливих небожителів.

Закупівлі бронетехники. Кабмін, формуючи державне оборонне замовлення (ДОЗ), планує закупівлю 50 бронеавтомобілів "Козак" і 70 бронеавтомобілів "Козак 2М1" і вже виплатив відповідні аванси. Головний редактор "ЦН" Юрий Бутусов багато писав про безглуздість закупівлі більш коштовної бронетехніки, але зараз ідеться не про доцільність, а про ймовірну корупційну складову в цих закупівлях.

Дивіться.

В минулому році при курсі долара 27 ББМ "Козак", в якому приблизно 80% вартості деталей складають імпортні деталі, коштував 8,4 млн грн. Цього року, при курсі 25 він чомусь коштує вже 9,3 млн грн, хоча за логікою мав би подешевшати. Таким чином, очевидно, що на цій оборудці хтось намагається заробити. $50 тис на машині ₴300 млн на партії - непоганий гешефт, погодьтеся. Навіть за "чучундр" він був меншим - в районі $40 тис з машини.

Наступне питання - хто все це покриває. Це керівництво КМУ, РНБО, Мінекономрозвитку, Міноброни, профільний комітет ВР. Якщо персоніфікувати, то, за даними моїх джерел. лобіюванням цієї оборудки займається міністр оборони Загороднюк, який сьогодні їде особисто переконувати профільний комітет ВР у необхідності цих закупівель. Від комітету - це Давід Арахамія, від Генштабу - його голова Хомчак. Зацікавлена особа від бізнесу (відповідальна за відкати) - голова НВО "Практика" Висоцький.

Від РНБО прокоментувати цю оборудку мав би її Голова, він же Верховний головнокомандувач Зеленський особисто. Я розумію, що доктрина "царь хороший, бояри погані" дуже зручна, але вірити їй дедалі складніше.

Топ комментарии
+14 Роман Самойленко a21e0f24
Це все покриває -ЗЕЛЕНСЬКИЙ))) тому що на відміну від порошка, який не мав Конституційної більшості своїх слуг у парламенті, Зе - має, а от же на відміну від порошка, він несе повну персональну відповідальність перше: за те що досі свинарчуки не за гратами; і по друге - вдвічі більша персональна відповідальність за те, що привів нових свинарчуків.
показать весь комментарий
05.02.2020 13:44
+6 russkiy ukrainec
Так карупцыю же победили и объявили официально! Так что автора можно привлекать к суду по новому закону о неправильных новостях, и расстрелять
показать весь комментарий
05.02.2020 15:03
+6 vismavista
Это бессмысленные статьи. "ПЕРЕСІЧНОМУ" избирателю Зеленского хоть в глаза... оно будет говорить,что Божья Роса! Вот когда ситуация с недовыполнением бюджета продлится еще месяца три и зебифанатам начнут задерживать зарплату...тогда "роса" может стать для них настояшей.
показать весь комментарий
05.02.2020 16:27