Цензор.НЕТ

07.02.20 12:43
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ПОЛІГРАФ ПОЛІГРАФОВИЧ - ВІН ГОЛОВНИЙ!

Останнім часом усе більше й більше звучить посилань на детектор брехні як панацею у вирішенні тих чи інших суперечок. Саме болюче, що навіть правоохоронці, не маючи для того будь-яких процесуальних підстав, стали його використовувати при розслідуванні кримінальних проваджень - у більшості випадків тоді, коли доказова база для підозрюваних чи обвинувачених зовсім нікчемна.

  Політики навчились мати вигоду при цьому, коли їх звинувачують у брехні чи інших гріхах. Вони роблять публічні заяви, що зовсім не винні, являються еталонами чесності – тому навіть готові пройти поліграф, аби зняти усі підозри. Після цього йдуть до «свого» поліграфолога й отримують висновок, що вони білі та пухнасті.

  Не дуріть людей, займайтесь реальними справами!

  Двічі за останні три роки проходив поліграфічні дослідження, окрім того маю інший досвід у цьому напрямі. Відповідально стверджую, що результати перевірки на детекторі брехні не можуть встановлювати будь-яких юридичних фактів й мати будь-які правові наслідки.

Перше. Загальновідоме. Поліграф (детектор брехні) реєструє зміни психофізіологічних реакцій людини у відповідь на пред'явлення за спеціальною схемою певних психологічних стимулів. Аналіз інформації, отриманої від людини в процесі опитування за допомогою поліграфа, як стверджується, дає змогу одержувати необхідну орієнтувальну інформацію та виявляти ту, яку людина може приховувати. Велика частина науковців вважає поліграф п с е в д о н а у к о ю.

Друге. Й головне. Висновок оформляє оператор відповідного комплексу, що у наших реаліях дає можливість йому в залежності від обставин не тільки підбирати оті «певні психологічні стимули» й консультувати клієнта, але й корегувати висновки у той чи інший бік.

Тому головний тут оператор – умовний Поліграф Поліграфович. Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику