Цензор.НЕТ

10.02.20 11:52
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Відновлення Мінокупації: боротьба з ворогом чи "продаж кози"?

Цікаві та "неочікувані" новини від Мінветеранів. Учора вийшло різке експертне інтерв`ю щодо перспектив відновлення Мінокупації, у ньому я серед іншого написав таке (мовою редакції): "Поэтому жаль, что этот орган воссоздают в режиме "продай козу – купи козу – снова продай козу". Особенно жаль, что туда (по слухам) возвращаются "отборные кадры" времен Порошенко, умеющие и с бюджетными средствами для политзаключенных "разбираться", и зарубежные гранты на Донбасс "осваивать", и по санкционным спискам с российским бизнесом советоваться."

І ось наступного дня маємо термінову життестверджуючу новину від Мінвету, підписану загальновідомою особою, за якої, як виявляється, ...готуються нові санкції. Та що вже є відповідний "Проєкт розпорядження" (мовою Міністерства/особи), який може навіть, колись погодять й на Кабміні. Чому ці заяви слід вважати фейковими? По-перше через те, що шлях санкційного списку від відомчого "проєкту" (іноді буває, що у родичів кримських колаборантів все досі дуже погано з українською) до рішення РНБО України та відповідного указу Президента дуже довгий.

Наприклад, ніяких нових санкцій за нового очільника РНБО не схвалювалося з восені 2019-го (спойлер - їх вкрай ймовірно не буде й надалі, а установа повністю перетворилася на хоспіс для ветеранів Радміну та КДБ УРСР). Та, по-друге, насправді санкції щодо фізичних осіб, особливо проти військових, поліцаїв та суддів місцевого рівня окупаційної влади повністю неефективні. Ці люди здебільшого майна у третіх країнах не мають та їздити на саміти в Лондон не планують, для них таке санкціонування - це лише можливість отримати від керівництва премію "за визнання заслуг ворогом".

Отже грізні норми перетворюються у пустий струс повітря. Крім того, агресор вже набиває руку судитися за запроваджені санкції і такі процеси РНБО буде простіше програти, якщо позивач саме проста фізична особа з кримського райцентру (права людини і все таке). Про "кваліфікацію" правників Ради безпеки, які теоретично матимуть "тримати" в судах цей юридичний удар ворога, якось напишу окремо - бо є про що. Тим більше відповідні підсанкційні особи не стали у українських судах та правоохоронних структурах ані обвинувачуваними, ані підсудними ані засудженими (там наразі зовсім інші клопоти).

Тому можна упевнено стверджувати, що у Мінветі (Мінтоті) фестиваль "купи козу - продай козу" триватиме. І що це все шоу для публіки жодного відношення до деокупації Криму, звісно, не матиме.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику