Цензор.НЕТ

10.02.20 15:09
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

5 річниця обстрілу російськими окупантами Краматорська

10 січня 2015 року російські війська обстріляли місто Краматорськ із 300 міліметрових РСЗВ БМ-30 "Смерч". Це страшна зброя, яка призначена для руйнування будівель, техніки, живої сили. Ось деякі її характеристики.

Московські окупанти гатили ціленаправлено по військовому аеродромі, саме там знаходився штаб АТО, вони хотіли знищити військове керівництво України. Крім того на той момент під Дебальцево тривали важкі бої, кремлівський агресор ніс важкі втрати. Ракетний вогонь мав на меті змусити українських військових панікувати, здати свої позиції.

Близько 12.30 пролунали перші залпи. По місту випустили 36 ракет, частина з них упала на територію штабу, інша частина в спальні райони, де знаходилися мирні жителі.

Як наслідок: 17 людей були вбиті, з них 7 – українські захисники, 4 дитини, більше 30 поранені. Тобто росіяни і їхні поплічники наперед знали, що будуть жертви серед простих людей Краматорська, але все рівно обстріляли місто.

Для більшого ураження цивільного населення російські терористичні війська застосували проти них заборонені міжнародними конвенціями касетні боєприпаси. Одна з таких касет вибухнула на подвір’ї місцевої школи, де якраз гуляла мама з дитиною…

Інша російська ракета вибухнула на центральному бульварі, вбивши молоду жінку, яка вийшла по продукти. Ще одна з касет пробила дах житлового будинку і розірвалась усередині квартири пенсіонерів. Літню жінку від загибелі врятував тонометр, заради якого вона за хвилину до вибуху пішла в сусідню кімнату. На всіх вулицях міста можна було побачити хвостовики російських ракет, що стирчали з припорошеної снігом землі.

Кишенькові ЗМІ, які прислуговують терористам після обстрілу написали, що їхні солдати завдали удару по позиціях українських військових. Коли почала приходити інформація про вбитих мирних людей, російські "журнашлюхи" видалили матеріали, в яких вихваляли велич кремлівських покидьків.

Пізніше ЗМІ російсько-терористичних угрупувань, почали писати, що це зробили самі українські військові, знайшлися провокатори в Краматорську, які підтверджували такі дані, проте більшість людей не вірили уже цим кремлівським брехунам.

У розпал боїв під Дебальцеве у відповідь на обстріл російськими "Смерчами" штабу АТО, за місцем базування російських артилеристів - в районі залізничної станції Іловайськ був нанесений удар відплати. При плануванні артилерійської атаки розвідкою були виявлені два ешелони з особовим складом, боєкомплектом та пальним, які в цей момент знаходилися на залізничній станції Іловайськ.

Удар "Смерчів" знищив обидва ешелони, з яких, як з'ясувалося пізніше, якраз вивантажувалась російська батальйонно-тактична група, призначена для захоплення Волновахи.

В результаті миттєвої реакції артилеристів було зірвано широкомасштабний наступ, в якому захоплення Дебальцеве, за задумом російських терористів, було лише початковим етапом.

Отже, що з цього випливає?

- Ми повинні вшанувати пам'ять загиблих українських військових та мирних жителів, які стали жертвами російського арт удару.

- Тільки силою та радикальними діями, ми можемо прогнати окупантів. Вони бояться, коли проти них застосовують зброю, вони ненавидять таких людей і поважають. Все в наших руках.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику