Цензор.НЕТ

11.02.20 21:13
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ВИ ХОЧА Б ЧИТАЛИ, ЩО НАПИСАЛИ: "ПРЕЗИДЕНТ - ПОТЕРПІЛИЙ..."

1. Чи потрібно було реєструвати злочин після оприлюднення спільного відеозвернення народної депутатки Софії Федини та ветеранки Марусі Звіробій, яке вони записали 26-го жовтня в одній зі львівських кав'ярень і в якому пролунала купа негативного матеріалу щодо Президента України Володимира Зеленського?

  Так, правоохоронці зобов’язані були це зробити! Навіть за формальних підстав - реагуючи лише на відповідне офіційне повідомлення про кримінальне правопорушення із його конкретною кваліфікацією. Крім того, безумовно, опубліковані факти містили ознаки, які вказували на можливий склад злочину в діяннях Федини і Звіробій по відношенню до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента України.

  Таке скупчення обставин вимагало невідкладної реакції й швидкого вирішення питання: або це жіночий стрім розважального характеру з елементами агресивного стьобу, або серйозне правопорушення проти Глави Держави, яке може мати тяжкі наслідки?

  У другому випадку були б необхідні невідкладні жорсткі слідчі і  оперативно-розшукові заходи для запобігання можливим негативним наслідкам, а також для недопущення вчинення інших протиправних дій у цьому напрямі.

  Але кримінально-політичний аналіз події та оперативна перевірка основних «фігурантів» показали, що збіг обставин: складна ситуація із розведенням військ на сході України, неоднозначне ставлення до цього процесу влади і представників добровольчого руху – з одного боку,  та патріотичний Львів, ароматні напої у затишній кав’ярні, збуджені жінки, які по своєму сприймають ситуацію, – з другого боку, призвели до такого резонансного супер стріму. Не вбачалось реальних загроз керівництву держави чи національній безпеці країни.

  Всім (юристам і не юристам, політикам і не політикам) у перші ж дні стало зрозуміло, що будь-якої судової перспективи у цього провадження не існує. А у розслідуванні, в першу чергу, зацікавлені Федина і Звіробій, які будуть мати неабияку платформу для публічного просування своїх політичних та громадських ініціатив.

  Й як можна було не передбачити, що переведення досудового слідства у публічну площину – гучні судові засідання при розгляді клопотань ДБР і прокуратури, продукуватиме неабиякий потік негативу на адресу Президента України, причому з передової національно-патріотичного руху України? Чого тут більше, непрофесійності чи бажання вислужитись – вже значення не має, але необхідно невідкладно зупинити витік бруду на Президента України, який провокується публічними слідчими і процесуальними діями у зазначеній справі.

  2. Чи потрібно було виносити постанову про визнання потерпілим Президента України та  повідомляти про підозру у вчиненні злочину С. Федині і М.Звіробій?

  В жодному разі! Категорично - ні! Особливо це стосується процесуального стану «потерпілий» для Глави Держави. Ви хоча б читали, колеги, те, що написали: Президент України – потерпілий від двох українських жінок…

 А куди ви покладете «підозри» цих жінок, коли закриєте провадження?


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику