Валерій Клочок політичний та економічний експерт, магістр державного управління

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

В бюджеті знову дірка

1247 0

І знову про позачергове засідання уряду. Станом на вечір неділі 1 березня, усе зводиться саме до цього. 

Прочитав у стрічці ФБ про появу звіту Мінфіну щодо виконання державного бюджету: лютий 2020 року. Звіт готується на основі оперативних даних Казначейства. А ці дані лежать ось тут https://www.treasury.gov.ua/ua/file-storage/2020-5?v=5e1c363005730 Це дуже суттєвий момент!!!

Чому? Спробую пояснити.

Хмари над Гончаруком стали все густіші та густіші. Бажання у Зеленського звільнити його можливо і є. Але бажання буде замало. Треба брати Льошу за причинне місце й змусити написати заяву за власним. А от щодо такої заяви, я маю великий сумнів у бажанні самого Льоші. Тому Кабміну важливо показати РОБОТУ й продемонструвати УСПІХИ.

Найголовнішим успіхом може бути виконання бюджету. Бо саме гроші визначатимуть те, як Зеленський виконає свої обіцянки: зп шахтарям, будівництво доріг і таке інше.

А от з бюджетом не усе так, як пише Маркарова у себе на сайті. Переходьте за посиланням, що я вказав вище і скачуйте 2 файли про під назвою «Інформація за оперативними даними про виконання Державного бюджету України за доходами, надходження до місцевих бюджетів» за січень та за лютий місяць. Порівнюйте.

У січні сальдо державного бюджету мінус 13,8 млрд.грн.
У лютому сальдо державного бюджету мінус 13,5 млрд.грн.

Натомість на сайті Мінфіну є така інфо «За оперативними даними Казначейства у лютому доходи загального фонду державного бюджету склали 62,2 млрд грн, що на 9,9% вище за лютий 2019 року». І по всьому звіту підібрані порівняльні показники, які показують ріст до ЯКОГОСЬ попереднього періоду. Ріст завжди можна показати, якщо взяти вигідний для цього період.

Підмалювали, одним словом. Мінфін тасує цифри замість карт і декларує збільшення надходжень до бюджету. Так і живемо.

P.S. Звітність за лютий станом на 27 лютого. Незначне коригування по цифрах можливе.

Політичний та економічний експерт

Валерій Клочок