Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Активісти та активістки "оштрафували" Мінекоенерго

96 2

Громадська організація Екодія, українські осередки рухів Fridays For Future (FFF) та Extinction Rebellion (XR) видали Міністерству енергетики і захисту довкілля штраф за кліматичну неамбітність.

Через кліматичну кризу світ вже потерпає від аномальних природних явищ: масштабні пожежі в Австралії, надпотужні урагани у Великій Британії, повінь, що затопила Венецію, рекордно високі температури, +20С в Антарктиді і майже повна відсутність снігу цієї зими в Україні. З кожним роком температура зростає, а ситуація погіршується.

Нещодавно Мінекоенерго презентувало Концепцію “зеленого” енергетичного переходу, у якій задекларувало плани вуглецево нейтральними до 2070 року і перейти на 70% відновлюваних джерел енергії лише у виробництві електрики у 2050-му. В той час, як саме спалювання вугілля в енергетиці є найбільшим джерелом викидів парникових газів в Україні, і перехід на чисту енергію є критично важливим для зупинення кліматичної кризи.

Активісти та активістки вважають, що Україні необхідно взяти курс на повний перехід на відновлювану енергетику до 2050 року, щоб скоротити парникові викиди  і припинити нагрівати планету. Раніше також представники FFF, XR та коаліції “Енергетичний перехід” передали до уряду звернення підписане 14000 українців та українок, з такою ж вимогою.

Раніше дослідники з Інституту економіки і прогнозування підрахували, що Україна може перейти на 91% відновлюваної енергетики у всьому виробництві енергії та майже на 93% в електрогенерації до 2050 року.

За даними науковців для втримання глобального підняття температури на прийнятному рівні (1.5℃), усі країни світу мають стати вуглецево нейтральними – коли викиди парникових газів компенсуються поглинанням екосистем – до 2050 року. Саме ці викиди є головною причиною зміни клімату, адже утворюють навколо планети своєрідний “купол”, який накопичує тепло.