Петро Охотін політичний консультант

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Бій з тінню: Держава показує силу

2527 9

Ви дійсно вірили, що зміни відбуваються без "скиглення" старих еліт?

За 6 років корупціонери навчилися робити мітинги та запускати медіакампанії.

Останні дні піднялася інформаційна хвиля проти Романа Гнатюка. Наприкінці минулого року його призначили головою Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів у податковій. Іншими словами — він займається виведенням з тіні алкоголю, сигарет і пального. Разом з СБУ та іншими правоохоронними органами.

В умовах "чорного лебедя" тіньові ринки мають іти під ніж. Інтереси або держави, або тіньових кіл. Третього не дано.

Так, здійснивши поверховий аналіз останніх новин, ми бачимо, що Україна — це Америка тридцятих. Пляшки з контрафактом, цигарки з підробленими акцизними марками, нелегальні заправки — це те, що зараз виявляють під час перевірок.

ДПС Сергія Верланова, Нацполіція Арсена Авакова та СБУ Івана Баканова проти бравих цеховиків, гангстерів з 90-х і "рішал" часів Януковича.

10 лютого податкова перевірила склади оптовиків під Києвом — вилучено понад 10 тисяч одиниць контрафакту. 13 лютого виявила два заводи на Київщині, які без ліцензії гнали етиловий спирт - мільйонні штрафи. Наприкінці цього місяця хвиля праведного гніву докотилася і у регіони, де на Одещині, Харківщині та у Чернівецькій області було викрито та припинено діяльність масштабних цехів з підробки алкоголю та цигарок. Сюжет - гідний "Джентельменів" Гая Річі, головний герой яких робив бізнес на вирощуванні марихуани на землях британської знаті.

Залізти в ці Авгієві стайні — ризикований, проте необхідний крок. Адже тіньова економіка України набула загрозливих масштабів і загрожує самому існуванню держави більше, ніж активна війна з Росією.

У результаті — у бюджет повертаються мільйони гривень, які би інакше осіли у кишенях махінаторів.

У часи кризи держава не може бути м‘якою. Добре, що є люди, які руйнують подібний корупційний status quo, незважаючи на активний спротив відвертих злочинців.