Анна Романова експертка з розвитку туризму

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

5 фізіологічних причин, чому майбутнє - за жінками

475 4

Тисячоліттями жінка відігравала у суспільстві другорядну роль. Пояснення цьому знаходили ТІЛЬКИ у фізіологічних факторах. Починаючи з біблійного "зроблена з ребра чоловіка", закінчуючи тим, що жінка "слабка" - бо має менш розвинені м’язові тканини, "нечиста" - бо щомісяця переживає менструацію, "хранітєльніца очага" - бо суто фізіологічно, коли жінка або 9 місяців вагітна, або годує груддю їй важче бігати за здобиччю, а легше сидіти на господарстві у печері. Так, звісно, за первісних часів, коли головний фактор для виживання - фізична сила, жінка стала другорядною. Це відобразилось на правах жінки при розподілі суспільних благ. Хто більше вполював та здобув їжі - той і головний. Ось звідси архетипи: "чоловік - добитчик, жінка - охороняє очаг". Нагадую, такі стереотипи сформувалися за ПЕРВІСНОЇ ДОБИ.

Але з печерних часів багато чого змінилося. Тепер фізіологічні особливості, навпаки, зроблять жінку більш пристосованою до сучасного світу. У п’яти аргументах я вам доведу, що майбутнє - за жінками.

Хотіли ФІЗІОЛОГІЇ? Тримайте!

  1. Жіноче тіло - більш енергозаощадливе. Весь світ рухається до енергетичної ефективності. Чоловічій організм, який складається з більшого відсотку м’язової тканини та кремезнішого скелету, потребує більше калорій для повноцінного функціонування. Це було нормально за первісних часів, коли планета не страждала від перенаселення, а їжі було вдосталь. Зараз - все рухається у бік енергозаощадження, а більш функціональним вважається те, що споживає менше енергії.
  2. Жіночий організм більш витривалий. Жінки загартовані під роди, а тому те, що може фізично та емоційно пережити жінка, для чоловіка може стати смертельним. Це якраз актуально під час різноманітних епідемій та здатності пережити нові віруси та психо-емоційні потрясіння.
  3. З появою контрацептивів вивільнилося багато часу для побудови кар’єри. Пам’ятаєте про чатування біля вогнища? Так ось, первісні жінки були ЗМУШЕНІ це робити, оскільки не могли регулювати народжуваність. Вони постійно перебували або у стані вагітності, або грудного згодовування. З появою контрацептивів все змінилося. Жінка тепер сама може вирішувати, чи планувати кар’єру, чи займатися дітьми. Та й будувати кар’єру тепер - це не полювати на мамонтів і здебільшого не пов’язано із здатністю швидко бігати, орудувати сокирою чи мечем, бути сильною фізично. Зараз можно ефективно поєднувати материнство з роботою. А із зростанням популярності дистанційної зайнятості - успішність жінок збільшуватиметься пропорційно. Також переворот у реалізації жінки спричинили винахід спідньої білизни та засобів гігієни: тепер поняття "нечистої" істоти, якій заборонено брати участь у церемоніях та релігійних ритуалах - суто первісний наратив, який має бути викорінений з патріархальної свідомості.
  4. Жіночий мозок - у тренді. У жінок більш розвинена права півкуля, що відповідає за емоційність та уяву, а у чоловіків - ліва, що відповідає за логіку. Цьому нас навчили ще у школі. А ще нас вчили, що начебто логіка - це серйозні речі, а емоції та уява - це таке, другорядне, забавки. Насправді, у сучасному світі штучного інтелекту якраз таки цінується емоційний інтелект, творчість та уява. Логіка? Здатність до математичних обчислювань? Залиште це роботам. На перший план людських професій виходять ті, де можна проявити емоції та креатив, чого поки не навчились робити машини. А тут у жінок більше шансів.
  5. Тисячоліття дискримінації загартували жінок. Ну і наостанок. Жінки зазнавали насильства, нерівного ставлення останні тисячоліття. Це нас загартувало. Тому я не сумніваюся: the future is female.