Анатолій Кравчук експерт зі стратегічних комунікацій та інформаційних технологій

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Чому майор Ковальов, вважаючи Президента – "лошарою", а Прем'єра – дурнем, бігає по шпиталям

3820 6
кравчук

Пам’ятаєте слова Петлюри: "Гірше ніж москальські воші можуть бути тільки українські гниди". До чого це я? Зараз зрозумієте.

Нагадаю хто підзабув – у нас на дворі досі шостий рік йде війна. Війна не проста, а підступна та гібридна. І ще – майже рік тому, український народ своїм волевиявленням вперше в історії виказав таку тотальну за масштабом зневагу, до на той час діючого президента, віддавши свої голоси його конкуренту часто навіть із протестних намірів, що це дуже яскраво демонструє, як сутність політики попереднього президента так і справжнє ставлення до нього з боку українського народу.

Разом з тим, треба віддати належне, але Порошенко як президент, багато у чому став повним ексклюзивом. Так, саме він створив надпотужну корупційну систему в країні, перетворивши її в безвідмовний механізм по перекачці бюджетних коштів на власні рахунки, перед якою навіть Янукович – наївне мале дитинча. Він перший, хто правив в умовах війни за часи незалежності і перший хто з війни зробив сімейний надприбутковий бізнес, в рази збільшивши власні статки. Нагадаю, у декларації за 2018 рік Порошенко вказав доходи, що майже в 100 разів перевищили доходи за попередній 2017 рік. Уявіть лише за один рік і це лише те, що він вирішив вказати офіційно, а про те які суми чорним налом лягли в офшори та в різні "общаки" його сім'ї можна лише уявити виходячи з неймовірної кількості кримінальних проваджень порушених проти нього, що теж, ніколи ні з ким із українських президентів не було.

Так от, в наших Збройних Силах, є такий собі майор Ковальов, який з середини січня цього року, єдине чим займається так ото вчиняє галас навколо своєї персони і як не дивно, але то йому добряче вдається, що безумовно свідчить про зацікавленість у цьому галасі певних політичних сил, яким перемога Зеленського на виборах досі не дає спокою, особливо зараз, зважаючи на зміну генерального прокурора і нереальну кількість кримінальних проваджень, які ним тормошились відносно їх лідера тому їм цей галас ой як потрібен.

Все ніби точиться через отриману майором догану за пост у ФБ проти Зеленського. Мене то зацікавило, бо зі мною було дещо схоже в 2019, коли декілька репостів статей зі ЗМІ відносно тоді діючого президента Порошенко на кшталт – Де відрубані руки? Чому Свинарчуки досі на волі? Хто відповість за тотальну корупцію в армії? мене, не майора, а полковника змусили звільнитись лише через дзвінок Бірюкова керівництву ГШ, який ніби то знайшов в мене на сторінці пости "проти Порошенко та Муженко", хоча насправді Муженко мною взагалі ніколи не згадувався, чисто принципово. Саме тому я й переглянув матеріали по Ковальову що є у відкритих джерелах і от що вразило.

Перше, що здивувало, так то ступень інформованості майора. Ну, то десь на рівні голови СЗР чи то СБУ.

"За інформацією, що в мене є, Офіс Президента і особисто Володимир Олександрович Зеленський звернули увагу на мою справу і вимагають від військового керівництва ЗСУ показово покарати "зарвавшегося майора" аби показати всім військовим їх місце!" – пишуть ЗМІ з посиланням на сторінку ФБ Ковальова.

Це не проста цитата і за повною нісенітницею в стилі Бірюкова, тут проглядається і дуже важливий посил, який той майор навряд чи сам зміг би організувати – Зеленський вимагає покарати "зарвавшегося майора" аби показати всім військовим їх місце. Тобто для Зеленського не цікавий сам майор. Він хоче "показово покарати всіх військових, вказавши на їх місце" от тільки де воно, щось майор забув вказати.

- Твойо место на параше – чомусь згадалась цитата за якогось фільму – мабуть асоціативно навіяло, читаючи майора.

Але мене пройняло інше: "на моє переконання, із втручанням Президента Зеленського в мою справу, справа набуває політичного характеру" – пише майор відділу інформаційної протидії штабу Командування СВ ЗСУ (за інформацією ЗМІ), але ж яка зухвалість, яка зверхність. Після такого як правило отримують політичний притулок у Великобританії.

Здається що наш майор насправді переконаний, що Зеленський відкинувши всі державні справи єдине на чому зосередився, так то на "втручанні в справу "зарвавшогося майора", аби на його прикладі "показово покарати всіх військових", от лише не зрозуміло за що і головне – навіщо. Впізнаю логіку поро хоботів, точніше її повну відсутність )).

Насправді вся показовість, чи точніше показушність, відбувається на сторінці ФБ Ковальова щодо ніби то порушення його прав всіма з ким він тільки не стикнеться, починаючи від вже згаданого Зеленського, потім генерала Сирського, його заступників, начальників підрозділу, а далі то взагалі диво дивовижне – ліг в шпиталь, там всі лікарі у нього винні бо не хочуть його лікувати та ще й юрист на їх боці, бо теж мабуть не хоче лікувати чи щось ще не хоче, а ще служба ВСП занапастилась і національній поліція прокололась, бо всі вони були в дивній змові проти одного "правильного і чесного" Ковальова, не відреагувавши на страшне "пограбування" якому він піддався від такого ж військовослужбовця як і сам, але "поганого", бо Ковальов у нас – "хороший" і останній хто теж виявився "поганим" в цій душещипатєльній історії яка викладена на його сторінці, так ото суддя, бо хоч і прийняв його заяву проти Сирського, але зробив то знов таки "неправильно", не так я то собі бачить наш майор.

І це вже як діагноз – куди б людина не зверталась, всюди з ним поводяться не так, звісно, лише з його слів і це при тому, що він то – весь позитивний, білий і пухнастий, а всі навколо злі і ворожі, ну от точно як в поро хоботів, все за їх сценарієм – набрали на виборах 8%, але 73% опонентів для них повні недоумки і навіть недоукраїнці, які сплять і бачать лише одне – як ото продати Батьківщину Путіну і досі цього не зробили лише тому що 8% поро хоботів – не сплять і не бачать, ніколи і нічого...

"В Командуванні Сухопутних військ, де я проходжу військову службу, щодня до мене підходять офіцери тиснуть руку і кажуть слова пітримки. Вони дуже сподіваються, що я зможу добитися справедливості і це змінить їх життя у кращій бік. Саме тому я хочу змінити ту систему, яка залишилась від Радянського Союзу і лише була перекладена українською." – пише Ковальов.

Ви уявляєте – всі офіцери Командування СВ щодня, прямо зрання вистроюються в довжелезну чергу, лише для того аби доторкнутись до руки Ковальова, потиснути її, як найбільшу святиню, сподіваючись, що лише це торкання до "святого мученика" єдино але неодмінно "змінить їх життя" в цілому та по кусках. Це ніби сучасний Серафим Саровський, чи Сергій Радонежський, та шо там, це просто перероджений в сансарі – Роман Ковальов, який "хоче змінити ту систему, яка залишилась від Радянського Союзу" на цю систему, якої ніхто ще не бачив і не чув, але повірте, ця система, це вам не та.

Хоча, от не уявляю, як систему взагалі "можна перекласти українською", це ж не книжка це система і якщо б майор хоч в самому віддаленому розумінні уявляв собі що таке – система, він би ніколи не написав, що вона перекладена з однієї мови на іншу, бо це – в принципі не можливо, але не для майора.

Так само, не можу собі уявити ІПСОшника з таким разючим рівнем безграмотності, коли слово і вміння ним користуватись – це насправді, головна його зброя. Підкреслюю, не автомат чи граната, а саме – слово, з яким постійно автор витворяє такі нісенітниці та ляпи, що диву даєшся а хто його взагалі в ІПСО оприділив і головне – а чим він там взагалі то займався з такими навиками та вміннями.

Крім того, стало цікаво, чому все ж так Ковальов, видалив свій пост і що ж там такого було написано. Якщо ти впевнений в своїй правоті і постійно на цьому наголошуєш то навіщо прибирати пост. Що це – прояв страху, чи бажання замести "сліди злочину"?

А то виходить, що Сирський, вступивши в злочину змову із Зеленським, щодуху душать свободу слова як в ЗСУ в цілому так і в ранимій але творчій душі Ковальова зокрема, а він в цей час намагається чесно служити українському народові і реально страждає нізащо, бо навіть пост і той видалив.

І лише знайшовши той пост я зрозумів, чому він його видалив він там звертається до Президента запевняючи його, що скоро, половина українців будуть "тыкать в вас пальцем и кричать: ну ты лошара!" і це в той час, коли сам майор ЗСУ Ковальов не має до Президента жодної емоції окрім "брезгливости и презрения", вважаючи його "бездарным руководителем. Вы бездарь" – скромно але безапеляційно дає оцінку Президентові – Верховному Головнокомандувачу ЗСУ його підлеглий майор Ковальов. Це далеко не всі перли і особливості цього звернення, але для загальної уяви достатньо.

Далі, Ковальов наполегливо і вперто доказує всім, що не ображав Президента. "Основне, що я хочу сказати, що є контрак військовослужбовця. Перший пунк починається так: "Я громадянин такий то…, ознайомившись зі всіма документами, нормативно-прововою базою, що регулює військогву службу, погоджуюсь і на підстваві цього беру на себе наступні зобов’язання" – вся купа помилок великого ІПСОшника збережена згідно першоджерела тому ці шедеври в 4 не повних строчках, такі як: "контрак, пунк, прововою, військогву, підстваві" являються прекрасною демонстрацією – як можна знущатись над словом і, зауважте, тут йдеться не про тракториста там якогось чи шахтаря з Донбасу, а про "цілого майора" ЗСУ за напрямком інформаційної протидії.

То як можна протидіяти з такою шаленою кількістю помилок які навіть заважають зрозуміти про що саме написано, постійно вимагаючи звертатись до словника іноземних мов, бо ж в українській таких просто не існує, ну просто – в принципі немає і все тут. Людина володіє своєю зброєю – словом, на рівні тієї відомої історії з мавпою, що схопила гранату від чого всі порозбігались не розуміючи де і коли вона вибухне. Це не є інформаційна протидія, це гидка пародія на неї то ж не дивно, що від такого "фахівця" намагаються здихатись, не зважаючи на шалений супротив з його боку.

"Людина, яка дослужилась до такого серйозного офіцерського звання, дослужилася не тому, що просто ходила сумлінно щодня на роботу, а служила своїй Батьківщині, докладається до захисту територіальної цілісності держави, має свою патріотичну позицію – не заслуговує на таке покарання. Його не повинно було бути" – зазначає якійсь там військовий експерт в цій же статті, невдало захищаючи Ковальова.

Ну тут – яке їхало такого здибало. Чому саме майор є "серйозне офіцерське звання" то ніхто не знає, навіть сам експерт, а що в такому разі робити полковникам, як в очі після цього дивитись дружині чи дітям сотням підполковників? – про це він подумав ))). Вони виходить тепер всі "не серйозні" лише тому що військовий експерт, чітко визначив "серйозним званням" саме майора і лише тому що воно досі є у Ковальова, який до нього "дослужився не тому, що просто ходив сумлінно щодня на роботу, а служив своїй Батьківщині", а якщо, просто "сумлінно щодня ходити на роботу" це вже не в тренді, це вже все – повний кірдик і ганьба через смітниковий бак.

Але в чому цей експерт напевне помилився так ото в мотивації, яка виявилась геть не в ходінні на службу і навіть не в служінні Батьківщині. Все на багато простіше і банальніше, про що й розповів сам Ковальов.

"Я коли вступав на службу, не бачив жодного документа, в якому заборонено критикувати президента України. Побачивши, що там нема нічого такого, то я й підписав контракт" – як бачимо, тут Ковальов просто творить чудеса інформаційно-психологічного впливу, перетворюючи свідомість мас в рідке багно.

Тобто, єдиною але не переборною умовою при вступі на службу для Ковальова було, ще раз (увага!), те що він – "не бачив жодного документа, в якому заборонено критикувати президента України" і лише тому він і – "підписав контракт". А ви тут про "серйозне звання", "сумлінне ходіння на роботу" і "служіння Батьківщині". Все простіше – не побачив документа на заборону критикувати – йду, побачив – не йду. Ото ж людина виходить з ним же написаного – пішла в армію, підписавши контракт з єдиною метою – критикувати Президента України, чим до речі він і займається, судячи з його сторінки у ФБ і я дивуюсь реально, за що цей майор отримує гроші, бо в його посадових обов’язках ну точно немає такого пункту і в контракті який він підписав теж.

І останнє щодо кричущої безграмотності цього ображеного ІПСОшника.

"Також в цьому контракті прописано, що Міністерство оборони зобов’язується дотримуватись моїх прав і свобод. На цих двох пунктах і тримається моя позиція. Це не є заборонено, і держава обіцяла, що на військовій службі буде захищати мої права та свободи. Право на свободу голосу, слова. Це для мене – святе", – підсумовує опальний майор.

Шок і трєпєт, від слова "трєпаться".

Стуляючи якимось дивом до купи цей нерозбірливий набір фраз, людина стовідсотково мала перед очима контракт і це ж треба дослужитись до майора, аби так все перекрутити звівши все до суцільних логічних ляпів, нісенітниць і дурниць. От скажіть, звертаюсь не до поро хоботів, там нема з ким розмовляти, що постійно демонструє нам до речі й сам Ковальов, а до притомних людей – от як може "Міністерство оборони зобов’язуватися дотримуватись моїх прав і свобод"?

Не відповідайте, бо насправді – ніяк не може і це я говорю як колишній ІПСОшник нинішньому ІПСОшнику, який таким по суті не являється, бо "мої права" це мої права і дотримуватись їх можу лише я особисто і саме тому вони й називаються "моїми", а не тому що народились разом зі мною і помруть так само разом будучи схоронені як дружина, поруч з померлим князем середньовіччя.

Міністерство оборони ж насправді лише: "зобов'язується відповідно до законодавства забезпечити належні умови для додержання його особистих прав і свобод. Навіть не дотримання а саме "додержання" і тут помилка ))). Хто ж його привів в ті ІПСОшники? О на тобі, не втримався подзвонив, навів справки. Підказують, що Арестович. Ну тоді все стало на свої місця і знов таки – яке їхало такого й здибало, там ще один великий експерт і ІПСОшник ))).

І все ж таки дивно для людина, яка всюди бігає з мікрофоном, усіх записуючи і спілкується виключно через адвокатів, при цьому бути настільки безграмотною і банально не уважною, не в змозі навіть вчитатись в той контракт не говорячи аби зрозуміти його і переписати без помилок, хоча можливо саме через цю "гігантоманію мислі" він і бігає з тим мікрофоном, всіх записуючи та спілкуючись через адвокатів ))).

А як вам це: "Право на свободу голосу, слова". Безумовно розвинуті демократії світу тупо відпочивають навіть приблизно не дотягуючи до головної із свобод і привілеїв, виведених як новий сорт сусліка самим Ковальовим – "свобода голосу" вона звісно висувається ним на противагу "свободи мовчання", але це вже наступний крок демократії.

І остання цитата Ковальова наведена все в тій же статті: "Тоді я був у відпустці і на якомусь каналі побачив сюжет, що в Україні місцеві чиновники, через свої непрофесійні дії, не змогли своєчасно закласти в бюджет гроші на закупівлю ліків. Ці ліки дуже потрібні людям, які на межі життя і смерті…

Натомість для мене є верховний головнокомандувач, і я ніколи не дозволю собі критикувати найвище керівництво. У мене, як в учасника боїв у Ілловайську, є багато не лише питань, але й звинувачень. Та я це тримаю в собі, бо це моє керівництво. Чи, скажімо, Зеленський каже про відвід військ… Я можу з цим не погоджуватись, але якщо він це каже, то він виконує обов’язки головнокомандувача. В цей час я його сприймаю як військового командира. Я не можу його критикувати і не роблю цього. Більше того, я проти випадків, коли солдат критикує офіцера. Це підриває всі основи армії. Але я наполягаю на тому, що я не лише військовий, але і громадянин. І Зеленський – не лише верховний головнокомандувач, але і президент. Тому, виходячи з цих переконань , я написав поста", – пояснює Ковальов.

Переконує, що ніколи не робив того, що вважає незаконним. Бо ж, не критикував головнокомандувача Зеленського, а швидше Зеленського –президента, а загалом, майор здивований тим, що його вже встигли заочно записати в прихильники тієї чи іншої політичної сили. Каже, що коли в одному з постів, пояснював дії Зеленського "мені навіть закидали, чи то я вже "перевзувся". А я просто розумів логіку його дій, а тому написав про це пост, захищав Зеленського.

Отже, по черзі і лише тезами:

- до посту з критикою Зеоенського Ковальова виявляється спонукав сюжет про "місцевих чиновників, які через свій непрофесіоналізм, не заклали своєчасно в бюджет гроші на закупівлю ліків" – і тут все логічно – якщо винуваті місцеві чиновники, критикувати потрібно Президента – завжди так було ))).

- стверджуючи, "для мене є верховний головнокомандувач, і я ніколи не дозволю собі критикувати найвище керівництво", Ковальов тим самим стверджує що критикував Зеленського не отримавши на те від себе дозвіл. Таке буває! Принаймні у Ковальова то запросто.

- як учасника боїв у Ілловайську, у нього є багато не лише питань, але й звинувачень, але він то тримає в собі, бо це його керівництво – тобто, Муженко і Порошенко то "його керівництво" тому всі "звинувачення за Іловайськ він тримає в собі", а Зеленський виходить, то вже не його керівництво, тому він його звинуватив у відсутності ліків через непрофесійність нікому не відомих місцевих чиновників, навангував, що українці називатимуть його "лошара", а сам назвав – "бєздарєм".

- "я проти випадків, коли солдат критикує офіцера. Це підриває всі основи армії" – але в зв’язку з тим, що він не солдат, а майор, а Зеленський, не офіцер, а Президент, то це "правило Ковальова" він вчергове скасував для Ковальова, як до речі і більшість інших ним же й придуманих, "його" правил.

- "Але я наполягаю на тому, що я не лише військовий, але і громадянин. І Зеленський – не лише верховний головнокомандувач, але і президент. Тому, виходячи з цих переконань , я написав поста" – наполягати на очевидному, зокрема, що він не лише військовий, але і громадянин, а Зеленський – не лише верховний головнокомандувач, але і президент, все одно що – наполягати на тому, що в Дніпрі є вода, а коли вона замерзає там утворюється крига.

- не критикував головнокомандувача Зеленського, а швидше Зеленського – президента – важко втямити про які саме перегони тут йдеться і чому Ковальов так несподівано поставив на "Зеленського – президента", вважаючи його швидшим за "Зеленського головнокомандувача", але зважаючи на постійну абру-кадабру, яку демонструє цей майор варто сподіватись, що це ще не межа його здібностей дивувати на рівному місці.

- дивуючись, що "його вже заочно записали в прихильники іншої політичної сили" Ковальов фактично розкриває карти, що він є прихильником Петра Порошенко, так званим порохоботом і саме захищаючи Зеленського він й почув від своїх колег порохоботів докір – "мені навіть закидали, чи то я вже "перевзувся".

А от тут і розв'язка цієї саги про бідного гусара, який якимось дивом, дослужився до "такого серйозного офіцерського звання".

Якщо ви заглянете на сторінки його адвоката, отих всіх експертів, що захищали Ковальова в ЗМІ то ви побачите, що їх усіх об’єднує дуже важлива річ – вони всі прихильники Петра Олексійовича. І не прості прихильники, вони мають доступ до "Прямогу каналу", вони публічні люди, а це означає, що вони не просто так випадково потрапили в ті статті бо їх випадково знайшов на вулиці журналіст. Це конкретно підібрані люди, які мали давати абсолютно прогнозовані і заздалегідь підготовлені коментарі що до так званої "справи Ковальова".

Особливо показовою в цьому сенсі є стаття в "Фокусі", де під коментарями справжніх військових фахівців, як то колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, екс-начальник Генштабу і колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата, які одностайно вважають, що майор своїм постом порушив вимоги статуту, з'являється такий собі Ю.Бірюков.

Так-так, саме той колишній радник Порошенко, який назвав "ублюдками" військових, хто голосував за Зеленського, а це, на хвилиночку, понад 17 тисяч військовослужбовців тільки в районі проведення ООС, не рахуючи тих, хто перебував поза районом (дані Центрвиборчкому).

Так от цей Бірюков, вважає геть по іншому, а ніж згадані поважні генерали. Мовою оригіналу (чомусь "Фокус" не дотримується вимог законодавства надавати інформацію саме національною мовою, друкуючи її лише мовою країни агресора):

"Скажу, что он выходец из Крыма, там и служил. Вышел на материк в 2014 году. Участник иловайских событий. Самый настоящий боевой офицер. С верховным главнокомандующим пересекался лично и в лицо ему говорил неприятные вещи. Собственно, так и оказался на негласном контроле. И вот, как только превысил рамки политической нейтральности, сразу получил выговор. При этом не сдался, а наоборот: идет в суд.

В профиле в "Фейсбуке" он не указал свою должность, там нет фото, то есть для соцсетей у него достаточно безликий аккаунт. И, высказывая свое мнение, формально он устав не нарушил. В уставе не прописано понятие "социальные сети", но выговор и денежное наказание ему влепили по уставу. Каким образом командование сухопутных войск привязало конкретный профиль в неукраинской соцсети к этому человеку? А его ли эта страничка? А если это не он написал? С юридической точки зрения это все очень легко разбивается. Если бы он это сказал, как говорят в армии, "голосом через рот" - на видео для ТВ – в этом случае да, четко нарушил бы устав" – зазначає Бірюков.

Бірюков не був би собою, якщо спочатку не розказав би всю підноготну господаря сторінки, а потім почав фантазувати на тему, а чия то взагалі може бути сторонка, якщо гіпотетично вона не Ковальова, особливо зважаючи на той незрозумілий навіть для Бірюкова факт "Каким образом командование сухопутных войск привязало конкретный профиль в неукраинской соцсети к этому человеку"? чисто по феншую, як прив’язує і всі інші профилі неукраїнської соцмережі, бо ж звісно в українській там все не так, там взагалі ніхто нікого не привязує ))). Про що він верзе )))).

Разом з тим, цікаве інше – звідкиля той Бірюков так добре обізнаний в житейських дрібничках якогось там майора, який мало того, що "дослужився до такого серйозного офіцерського звання" так ще й "с верховным главнокомандующим пересекался лично и в лицо ему говорил неприятные вещи". А він що свічку тримав, коли той – " говорил ему в лицо неприятные вещи".

І чого ж дивуватись, що саме "5 канал", відразу підхопив цю новину із заголовком: "Справа стає політичною: офіцер розповів, як ОПУ цькує "зарвавшегося майора" за критику Зеленського".

На фоні постійних провокацій з боку команди Порошенко щодо Зеленського вимальовується дивна картина, що розкруткою "справи Ковальова" насправді займаються не стільки сам Ковальов, як геть інші люди, на дуже високому рівні і, із значними фінансовими та технічними можливостями і ресурсами, ото ж і не дивно, що ця справа насправді дуже схожа на "політичну".

А це дає певне розуміння, чому звичайний майор настільки невгамовно і безальтернативно трощить імідж Президента Зеленського на своїй сторінці і до речі не лише його одного.

Звертаючись до прем’єр міністра Шмигаля, зі своєї сторінки в ФБ, яку Бірюков не знає як прив'язати до "конкретної людини", Ковальов радить йому - отримувати доповідні від спецслужб, де йому розтлумачать: шо ви кажете, шо ви мелете, аби потім не вислуховувати що кажуть люди, я вони кажуть – що ви дурний! Безпорадний, дурний чоловік. Зробіть висновки!

Ну, що можна сказати – доволі не погано як для порохобта, але вкрай паскудно як для ІПСОшника – топорно, тупо і примітивно, шо тут скажеш.

Наостанок ще два слова по ситуації яка склалась на сьогодні.

Наскільки мені відомо, Командування СВ віднеслось з розумінням до майора Ковальова, задовольнивши його прохання служити в бойовій частині і, (увага!), ще 7 лютого цього року видало наказ про його призначення першим заступником – начальником штабу механізованого батальйону в одну з механізованих бригад. Не знаю яким він буде начштабу, але сподіваюсь, значно кращим за ІПСОшника. То ж, ніби то вийшло все як він хотів і навіть трохи краще.

Однак, судячи зі всього, Ковальов лише на словах хотів перевестись в іншу частину, бо як тільки взнав про наказ то з того ж дня, от прямо в день видання наказу дуже сильно "захворів". Настільки сильно, що з 7 по 28 лютого змушений був перебувати на лікуванні у військовому госпіталі. Декілька разів після огляду відповідних спеціалістів Ковальова намагались виписати, не знайшовши у нього жодних проблем із здоров'ям які потребували б стаціонарного лікування, але кожного разу він провокував конфлікт з лікарями, звинувачував їх у неналежному наданні йому допомоги та одразу ж після виписки звертався за допомогою уже в інше відділення з іншими "захворюваннями".

Не знаю як там йому вдавалось лишатись але після чергового скандалу і остаточної виписки з госпіталю, він відразу, з 2 по 6 березня ліг у Київську міську клінічну лікарню №4, куди звернувся, викликавши сімейного лікаря та представившись працівником супермаркету, фактично скривши, що є військовослужбовцем. Але, очевидно, що й цивільні лікарі не знайшли жодної хвороби у "справжнього бойового офіцера", який пройшов Іловайськ але з усієї сили не бажає з'являтись на нове місце служби в частину, яка наразі в найближчий час готується вирушити в район проведення Операції об’єднаних сил.

Отож, пролежавши 4 дні в лікарні №4 звідки як і з госпіталю його виписали не вбачаючи підстав для подальшого перебування на стаціонарному лікуванні, вперто та завзято не бажаючи виконувати наказ про переведення в іншу частину, 10 березня Ковальов звернувся за медичною допомогою до Київського міського клінічного ендокринологічного центру, де на сьогодні вже лежить на стаціонарі.

Скільки він там буде морочити лікарям голову скоро дізнаємось, але як же це втікання від ООС яскраво і несподівано характеризує нашого "бойового офіцера" – ой-ой як негарно підсвічує ))). Тікати від служби в бойовій частині хіба то не сором, навіть якщо страшно, навіть якщо в тебе заяче серце і поросячий хвіст, все одно треба хасунуьт собі той хвіст в… ну зрозуміло куди і йти захищати Батьківщину а ні, краще він всякі гадості буде строчити на Зеленського, Шмигаля чи ще когось але тільки що б сидіти в Києві. Нормальний, класичний підхід справжнього поро хобота. Я от чув, що протеже Ковальова, той взагалі лише у 2018 році призвався, тихенько просидів в Командуванні СВ і тіпа відбув мобілізацію і далі тріщить на всіх каналах як "Родіну правильно любіть" і "ворога бити настояним образом". Ну такі вони порохобти вишеватні патріоти і нічого з цим не вдієш.

Але біда в тім, що вони потужно працюють на розвал країни з середини. Це класика інформаційно-психологічної операції і найважливіше завдання при роботі на ворога – посіяти ворожнечу між вищим керівництвом і його підлеглими в збройних силах і саме цим і лише цим і займається Ковальов зі всіх сил сіючи зневагу простих офіцерів до свого керівництва аж до Верховного Головнокомандувача включно якого він взагалі з багном мішає, називаючи це – критикою президента.

Дивно, ІПСОшник ЗСУ працює проти ЗСУ отримуючи при цьому грошове забезпечення як майор ЗСУ але ж його дії реально можна розглядати як протидію діяльності ЗСУ, то якою протидією він насправді займається і проти чого він в принципі протидіє?

Треба мабуть запитати у Бірюкова, що робити з офіцером у воюючій армії, який і звільнятись зі служби через ніби то проблеми зі здоров’ям не бажає і служити, виконуючи завдання за призначенням – теж не спішить, постіно кочуючи з одного медичного закладу в інший, а зважаючи на їх кількість в одному Києві, думаю йому так вдасться й до кінця війни "дослужити", звісно, якщо це можна назвати службою.