Вікторія Вдовиченко асоційований член Ради зовнішньої політики "Українська призма"

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Декрет на карантин" по-італійськи і чим він відрізняється від уханьського

2157 0

Про "декрет на карантин" по-італійськи вже написано багато, але щодня італійські урядовці намагаються політично та економічно долати виклики для населення.

Прем’єр Конте своїм указом від вечора 11 березня прагнув створити в Італії щось подібне на заходи з боротьби із вірусом в Хубеї, де його серце - Ухань - стало епіцентром глобальної катастрофи 2020. Проте, в демократичній країні це виявилося більш адаптованим.

Декретом Конте передбачається повне закриття магазинів, барів та ресторанів з 12 по 25 березня по всій країні. Проте, на відміну від "Уханя", залишається багато чого дозволеного:

- Працюють аптеки, продуктові мережі, комунальні служби з вивезення сміття. Крім того, дозволена роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах комп’ютерів, електропристроїв, телекомунікаційного обладнання, аудіо та відео, побутової техніки. Харчування з доставкою додому дозволяється, дотримуючись дуже точних санітарних правил.

- Ресторани залишаються відкритими в зонах обслуговування доріг та на залізничних станціях, аеропортах та лікарнях.

- Також відкриті банківські, фінансові, страхові послуги. Допускається роздрібний продаж обладнання, фарб, скла та електро-, сантехнічного та опалювального обладнання; гігієнічно-санітарні предмети, предмети освітлення, медичні та ортопедичні предмети, парфумерія. Пральні також відкриті. Дозволена діяльність сільського господарства, тваринництва та агропродовольчої галузі.

- І найголовніше, що промислові підприємства та фабрики продовжать свою діяльність "за умови, що вони захищатимуть працівників спеціальними протоколами безпеки", додав прем’єр Конте.

- Такі "м’які умови" у порівнянню із заходами "Уханя" викликані численною критикою підприємців Італії по всій країні. Зокрема, довелося щось робити із позицією Конфіндустрії, найбільшою асоціацією підприємців Італії, що налічує понад 150 000 малих, середніх та великих підприємств. Ніхто з них не хотів і не хоче втрачати свої прибутки. І уряд це чудово розумів.

Реакція італійського суспільства на новий декрет Конте:

- Почалися страйки на деяких фабриках Півночі і, навіть, Півдня.

Працівники проти рішення уряду залишати фабрики відкритими. Страйкують. Деякі заявили про 8-годинний протест.

- На заводах виникають плутанина і паніка, оскільки реєструються перші випадки зараження, які в деяких випадках не оприлюднюються компаніями.

- Цим вдало користується опозиційний Маттео Сальвіні. Він звинуває уряд, який "створив дві категорії населення: А (що не працюють або працюють з дому) та Б ( досі працюють на фабриках).