Виталий Опанасюк предприниматель, волонтер, к.э.н., преподаватель КиМУ

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

5 висновків, до яких мене підвів короновірус

1163 2
5 висновків, до яких мене подвів короновірус

Хайпова тема. Вже відчуваю, як летять помідори.

Проте, до суті.

          Поки я, як підприємець спостерігав та облизувався за дохідністю по ОДВЗ, поки я вражався від продажів за 0,5-4% активів луснувших банків, поки я офігєвал від зростання фондових ринків США та зміцненням гривні, поки я вмирав разом із моєю компанію Імпел Гріффін від незаконних дії ДБР та АМКУ, поки я знов і знов казав собі який правий, в решті решт, Насім Талєб із його чорними лебедями, поки йшло шоу "торгівельна війна США та Китаю", поки Уорен  Баффет накопичував готівку замість прибуткових акцій,...

у той самий час короновірус зявився та почав свій триумфально-повчальний хід.

        І коли він (вірус) розгорнувся - згорнулись усі вищеперелічені.

        "Коронований вірус" став тим самим "чорним лебедем" Насіма Талєба для успішних та не дуже, для заможних та не дуже, для тиранів та демократів,...для усіх. 

         Цікаво, що цей виклик на стільки відволік увагу землян (та мою увагу), що ми вже не бачим дії за лаштунками, не читаємо довгострокові прогнози, дехто перестав мріяти та враховувати власні плани. І це ще не паніка. Як завжди, хтось намагається під шумок вчинити свої егоїстичні / терористичні / не демократичні дії, збагатитись, прославитись, тощо.

         Проте, я із дадоволенням спостерігаю і позитивні речі:

- дію через страхи

- емпатію, любов, довіру у глобальних маштабах

- самовідданість, servise about yourself, єднанна навколо біди.


          Так чому саме мене навчив короновірус?

1.  Панікер – це той, хто діє перш, ніж пояснити що і чому робить. Поясни і ти вже не панікер, а «позитивна рушійна сила».

2.  Краще діяти, «причинити турботу», ніж обговорювати, чекати команди, заключення ВОЗ, прес-реліза Президента.

3.  Частіше тонуть ті, хто не кличе на допомогу через сором та переоцінку власних сил. Краще не чекати, поти тебе гукнуть на поміч. Озернись та допомагай відразу.

4.  Цей вірус - лакмусовий папір для політиків, державних менеджерів, надзвичайників, фахівців, лікарів, сервісників, HRрів, ТОПів, тощо. Проміжний іспит.

5.  Навіть у критичній ситуації ми, земляне, можемо багато читати, аналізувати, оперувати інформацією та, головне, діяти. Ми можемо набагато, набагато більше. Страх – дивовижний, продуктивний, мобілізуючий та життєзберігаючий інстинкт.