Роман Бурко Основатель международного волонтерского сообщества InformNapalm

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

В МЗС України ініціювали твіти про війну #TheWarGrindsOn

315 0
В МЗС України ініціювали твіти про війну #TheWarGrindsOn

В МЗС України ініціювали твіти про війну #TheWarGrindsOn у відповідь на критику від InformNapalm

Останній рік стратегічні та міжнародні комунікації чиновників, високопосадовців та державних органів України на фоні продовження і загострення російської військової агресії дуже часто виглядають як намагання замовчування трагедій на фронті, спроби зняття відповідальності з агресора і переорієнтація наративів з міжнародного на “внутрішній конфлікт”.  Саме тому міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm крім постійної розвідки та виявлення фактів російської військової агресії з другої половини 2019 року почала проводить і контрольні моніторинги публічної та стратегічної активності державних структур: звітів про обстріли з боку агресора зі сторінки Операції об’єднаних сил, перевірки роботи англомовної версії офіційного сайту Міністерства оборони України, реакції на вторгнення “гумконвоїв” РФ з боку Міністерства закордонних справ України та інші. Всі ці публікації та їх значний суспільний резонанс змусили чиновників виправляти ситуацію завдяки публічному обговоренню. Так сталося знову, коли критика суспільства змусила чиновників згадувати про війну.

#TheWarGrindsOn – краще пізно, ніж ніколи


15 березня 2020 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який очолив МЗС України з 4 березня, замістивши на цій посаді Вадима Пристайка, ініціював на своїй сторінці у Twitter англомовну рубрику під хештегом #TheWarGrindsOn. Дмитро Кулеба у своєму першому твіті в межах цієї рубрики пообіцяв щотижнево, поки немає справжнього припинення вогню на Донбасі, інформувати міжнародне співтовариство про поточну ситуацію з агресією РФ проти України, інформувати про кількість загиблих українських захисників, публікувати їх імена, фото, деякі важливі дані щодо обставин загибелі.

“За останній тиждень 16 українських військових були поранені, 5 загинули на передовій або померли в лікарні“, – написав міністр англійською мовою у своєму твіті.

Читачі сайту міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm одразу помітили цю ініціативу від міністра закордонних справ і відзначили, що вона виглядає як реакція критичну моніторингову статтю, яку 11 березня опублікували волонтери InformNapalm і поширили 4 мовами світу. Стаття з назвою: “Факт-чекінг “трагічні комунікації”: як президент та МЗС України за 10 діб реагували на загострення на Донбасі” отримала значне поширення в мережі.

Звісно, ця ініціатива з боку міністра закордонних справ – це вже краще, ніж нічого. Але ми сподіваємось, що робота МЗС в цьому напрямку буде посилюватись. Бо замало лише раз на тиждень нагадувати міжнародним партнерам про агресію РФ. На нашу думку, дипломатам слід постійно стратегічно працювати над посиленням санкцій проти країни-агресора РФ. В тому числі це вимагає і постійних публічних нагадувань, що саме РФ є ініціатором та архітектором кривавої війни проти України. Слід вимагати розширення секторальних санкцій, з огляду на визнання РФ агресором – слід вимагати виключення російських спостерігачів в СММ ОБСЄ на Донбасі. Бо Україна немає жодного спостерігача в СММ ОБСЄ, проте, кількість спостерігачів з РФ вже сягає 40.

Детальніше в статті на сайті InformNapalm.org