Вікторія Вдовиченко асоційований член Ради зовнішньої політики "Українська призма"

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Як Італія планує економічно відновлюватися після епідемії

3011 3

Вчора був День об’єднання Італії. Cаме 17 березня відзначається річниця народження Королівства Італії у далекому 1861 році. Згадую цей день, щоб прикути увагу до того, що об’єднує італійців у 2020 році. Київ висловлює свою підтримку Італійській Республіці, встановивши вздовж вулиці Хрещатик понад 100 Державних Прапорів України та Італії. І, допоки Київ почав активно закривати метро та обмежувати рух, Італія думає про кроки на подолання економічної кризи після 3 квітня 2020 року.

Як я й писала раніше, цього тижня італійський уряд затвердив положення декрету про економічну підтримку Італії та італійців у боротьбі із коронавірусом. Урядовцям довелося попотіти, адже за обсягом цей декрет майже такий, як і щорічний закон про бюджет країни. Крім того, він коштує італійському бюджету 25 млрд євро. Уже сьогодні італійський Кабінет міністрів (Палаццо Кіджі) та Міністерство економіки та фінансів Італії прораховує подальші фінансові кроки.

Мова йде про іще 20-30 млрд євро, які потрібно буде іншим декретом уряду вводити в дію після 3 квітня 2020 року. Звісно, багато чого залежатиме, які додаткові заходи захоче робити Євросоюз і наскільки "відкриє іще свій гаманець". Проте, Джузеппе Конте уже говорить, що "крок за кроком" Італії треба думати про контроль за зростанням в секторі реальної економіки, починаючи із будівельних майданчиків, що призупинили свою роботу.

"Нам доведеться відновлюватися економічно та соціально. "І ми зробимо із планом величезних інвестицій, які нам, очевидно, доведеться просувати зі швидкістю, про яку наша країна ніколи раніше не знала". Тож інновації, податкові пільги. Багато залежатиме від того, як буде себе поводити крива зараження коронавірусом в Італії. Наразі, країна ввійшла в свою пікову стадію. Поки що, після трьох днів бурхливих дебатів у складі більшості, уряду вдалося здійснити економічний маневр, який виділяє 3,5 мільярда знесиленій системі охорони здоров'я та 10 мільярдів на гарантування збереження місць праці. "Ніхто не втратить роботу", - це запевнення міністра праці Нунції Каталфо.

Учора міністри фінансів Єврогрупи зустрілися вперше на своїй наразі онлайн щоб також обговорити економічні та фінансові наслідки коронавірусу. Отож, уряди ЄС затвердили бюджетні новели, що дорівнюють 1% їх ВВП - тобто близько 160 млрд. євро в цілому. Плюс, йдеться і про додаткові заходи: Єврокомісія перенаправить кошти у розмірі до 37 мільярдів на подолання надзвичайних ситуацій, спричинених коронавірусом, а також мобілізує 8 млрд євро для позик 100 тисячам підпримствам. Європейський банк інвестицій додатково мобілізує 40 млрд євро для економічної допомоги в протидії наслідкам коронавірусу. Єврогрупа прийняла пропозицію Євроомісії бути готовою здійснити антикризові заходи, які фактично заморозить бюджетні обмеження у випадку "серйозної рецесії" на горизонті.