Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Беззаперечний доказ

7806 8

Позаяк слідчі органи в державі не виходять з карантину вже довгі роки, доводиться самому знаходити докази злочинів, фіксувати їх та оприлюднювати. Ще трохи і можна починати власноруч писати підозри та готувати обвинувальні акти, бо ніхто цього, схоже, робити не збирається. 

Пропоную вам повернутися на місяць назад і пригадати ситуацію, пов‘язану з закупівлею Міністерством оборони бронетехніки за завищеними цінами. Екс-міністр Загороднюк, поки мав посаду, зробив максимум для того, щоб знищити або сховати під секретними грифами цю оборудку. Але з втратою посади зникають і таємниці. 

Зараз я представлю вам беззаперечний доказ злочинного умислу екс-міністра та інших учасників схеми, після оприлюднення якого вони мали б миттєво опинитися в пенітенціарному карантині, якби правоохоронна система працювала. Цей документ офіційно надало Міністерство оборони і він уже є в профільному комітеті ВР.

Сподіваюсь, цей факт допоможе в розслідуванні провадження, яке за цими фактами відкрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Квалифікація - ст.191 ч.5 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). 

Отже, як я писав раніше, в грудні 2019 року було укладено контракт з НВО “Практика” на постачання бронемобілей “Козак-2” за ціною 9,3 млн грн за одиницю. З 2016-го по грудень 2019-го ціна на “Козак-2” не змінювалась і становила 8,4 млн грн за одиницю. Підвищення ціни в грудні 2019 було абсолютно необгрунтованим на тлі зниження курсу долару, в даному контексті це важливо, адже абсолютна більшість деталей, з яких збирається “Козак-2” - імпортні. Екс-міністр та його спільники намагалися переконати мене, що тенденція щодо підвищення ціни спостерігалася по всіх видах бронетехніки, яку закуповувала держава. І це цинічна брехня, адже на бронемобілі інших виробників ціна знижувалася. 

Наприклад, бронемобіль “Варта”, до грудня 2019 року коштував 7,4 млн грн за одиницю, але потім, з огляду на зміцнення гривні, подешевшав до 6,9 млн грн. Натомість “Козак-2” подорожчав майже на мільйон, і його відразу законтрактували не торгуючись. Цей факт є прямим доказом умисного завищення ціни на бронемобілі “Козак-2” при синхронному зниженні ціни на аналогічні машини. 

Як можна було погоджуватися на такі умови? Навіщо купувати бронемобілі на 2,5 млн грн дорожче за наявності купи інших? Чому з усіх бронемобілей були вибрані найдорожчі? Відповідь очевидна - щоб отримати якомога більший відкат. 

Тепер пан Загороднюк і компанія можуть розповідати що завгодно. Існують речі, які спростувати неможливо.