Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Коронавірус в Україні: чи є в лікарнях обладнання для порятунку хворих українців?

588 0
Коронавірус в Україні: чи є в лікарнях обладнання для порятунку хворих українців? Ось така реальність. Це декілька листів з відповідями лікарень, які Національний рух "За трансплантацію" отримав у серпні 2019 року. Навряд чи він сильно змінився з того часу. Такий стан реанімацій українських лікарень. Зверніть увагу, наприклад у Високопільській районній лікарні Херсонської області взагалі немає реанімаційного відділення.

Окрім наявного обладнання лікарні надали перелік того, що ще потрібно для забезпечення реанімацій. Коментувати щось тут зайве, кожен може проаналізувати сам. Хоча, як позитивний приклад хочу показати стан забезпечення Житомирської обласної лікарні.

Запити до лікарень ми надсилали у серпні, коли намагалися зрозуміти, чи готові українські лікарні до запуску трансплантації в Україні. Окрім наявності обладнання для констатації смерті мозку (що є невід’ємною частиною «донорського етапу» в трансплантації: без констатації смерті мозку немає неродинного донорства), також ми цікавилися станом оснащення реанімації. Адже саме тут рятуються людські життя, саме тут має бути все, що може допомогти лікарю виконати свою роботу.

80% реанімацій в Україні не мають обладнання для констатації смерті мозку. Забезпечення апаратами ШВЛ на іншим необхідним обладнанням для порятунку життів на рівні лише 40-50% від реальної потреби. До того ж, навіть наявність переліченої апаратури у лікарніх ще не означає, що вона - діюча. Багато апаратів числяться на балансі медичної установи ще з радянських часів.

Лікарні щороку пишуть нагору і просять обладнання, але мало що з того отримують.

Зараз коронавірус покаже всім, що насправді відбувається в українській медицині.

Де буде найбільший осередок хворих на коронавірус, у скількох людей буде ускладнення – невідомо. Готовність має бути однаковою по всій країні. До того ж, наявність апарату ШВЛ у реанімації будь-якої лікарні, - це важливо і для існування системи трансплантації в Україні, і для боротьби із корона вірусом, і для надання допомоги постраждалим після ДТП, серцевих нападів тощо.

Це лише декілька прикладів як насправді забезпечені медичні заклади України необхідним обладнанням. І так всюди. 

Саме від кількості та якості апаратів ШВЛ та іншого необхідного обладнання напряму залежить скількох хворих пацієнтів зможуть врятувати лікарі.

І що станеться, коли в лікарні буде 10 пацієнтів які потребують штучної вентиляції легень і лише один на всіх апарат ШВЛ?...