Борис Бабін доктор юридичних наук, професор

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Данілов, Гончарук, маски та інструкції з діловодства

3966 9
эпидемия,маска,вирус

Й трохи про вже загальновідомий лист Секретаря РНБОУ Данилова до Прем'єра Гончарука з питань потреби обмежити експорт біозахисних товарів.

Можу когось розчарувати, але нинішнє законодавство не передбачає жодної відповідальності за невиконання правомірних вимог Секретаря або службових осіб апарату РНБОУ. На відміну від вимог дільнічного, інспектора з благоустрою чи районного прокурора прикладом.

Коли я влітку 2019 робив на прохання тодішнього Секретаря ревізію правового забепечення роботи РНБОУ та її Апарату, найперше що я запропонував тоді - це механізми примусовості та відповідальності щодо законних вимог посадовців РНБОУ.

Тоді цей наданий керівництву законопроект був категорічно відкинутий, бо заповіднику радянських пенсіонерів на Болбочана (для них це досі Камєнєва) якісь повноваження та відповідно й відповідальність були (та є) зовсім нецікаві.

Тому насправді великих юридичних проблем Гончаруку через цей лист не прогнозую, бо він має силу, аналогічну колективному зверненню продавців Житного ринку.

Максимум що був зобов`язаний зробити - накласти резолюцію. Згідно інструкції з діловодства.

Звісно шоу з підозрами та запобіжними для екс-Прем'єра можливо, але виключно в традиційних рамках "спалимо відьмака - врятуємося від мору".
Реальна політична відповідальність за цю ситуацію покладається послідовно на низку Секретарів РНБОУ, які, як мінімум з 2014 р. самоусунулися від організації ефективного виконання Радою та її Апаратом повноважень.

Що й стрільнуло у найкритичніший час.