Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Мародерство єднає

8153 29

Я завжди знав, що шлях до серця депутата лежить через кишеню, але необачливо сподівався, що важкі часи змінять цей шлях. Все сталось чітко навпаки. Стагнація держави не зупинила, а надихнула полтітиків та чиновників, відкривши нові горизонти здирництва та цинізму.

Буквально кілька днів тому я писав про мародерські рейди депутатів Дубінського та Куницького, САП відкрила провадження щодр вивезення медичних масок, міністр юстиції повідомив про активізацію рейдерства etc.

А сьогодні Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки остаточно легалізував розпил 300 млн грн, про який я пишу кілька останніх місяців. Під час пандемії, в умовах надзвичайноі ситуації та потенційного дефолту депутати благословили оборудку з закупівлі за значно завищеними цінами бронемобілей «Козак-2», і тепер ці гроші забезпечуватимуть фінансову стабільність учасників схеми в цей непростий час.

Комітету були надані вичерпні докази: завищення ціни на бронемашини «Козак-2» та «Козак-2М1» на кожній машині. Тільки по бронесталі доведено завищення ціни на 30 тис євро. Тобто лише на завищених цінах на сталь при закупівлі 50 одиниць «Козак-2» та 70 одиниць «Козак-2М1» бюджет України втрачає 108 млн грн; наявності аналогічних за характеристиками бронемашин, які Міноборони має повне право закуповувати і які є значно дешевшими, плюс успішно пройшли національні випробування автомобільної та бронетанкової техніків у грудні 2019 року, які проводилися згідно рішення РНБОУ та згідно рішення ГШ ЗСУ #31149/С від 16 грудня 2019-го року.

Ба більше, Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами закупівлі «Козак-2» за завищеними цінами. І попри все це Комітет замість того, щоб прийняти ДОЗ за основу та направити питання закупівлі бронемашин на доопрацювання, все підмахнув без зауважень.

З одного боку, я тішуся за виробника цього металобрухту НВО «Практика» і навіть трохи заздрю лобісьським навичкам керівництва цієї фірми, а також вмінню зацікавити в оборудці купу високопосадовців - від екс-міністра оборони і очільника Генштабу до членів профільного комітету. З іншого - це, звичайно, треш.

До речі, мене дуже здивувала позиція окремих представників парламентської опозиції, які гучно камлають про капітуляцію майданах і рвуть на грудях вишиванки, але коли йдеться про розпил демонструє аномальну одностаність з партією влади. Мародерство єднає.


Топ комментарии
+10 Vladimir Bitcoin-Member
Это тот Сергей Иванов, который с Мосейчук на плюсах вел фейкометную программу и тянул Зелю в перезиденты?
показать весь комментарий
24.03.2020 18:50
+10 мон
Рэб и ртр,птрк с тепловизорами, замена всех пзркшных головок самонаведения на Артемовские новые,доделка первого корвета ,допилка Грома и твёрдые заказы на все новые ракеты дивизионами .ПВО в любых количествах и любых видов, антиснайперские оптоэлектронные системы по одной на роп как минимум, с противником при скудном бюджете воюют ассиметрично , особенно если у нас нет флота а в ввс летуны летают на том что старше их в 2 раза.
показать весь комментарий
24.03.2020 20:25
+8 oboqo
ото сьодні в продуктовому всі ціни вдвічі виросли за один день. Лімони ше вчора по 32, а сьодні по 71 грн за кіло. Цибуля лежала по де'ять (а я з осени взяв мішок по 8) - дай, думаю, ше закуплю мішечок - так вона сьодні вже по 17. Те ж саме по основним овочам, фруктам, тільки яйця ше не подорожчали, але це вони поправлять
показать весь комментарий
24.03.2020 19:51