Антоніна Кумка Волонтер, активіст, засновниця/керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Все по колу

3698 54

Мене просто роздирає від того, що я спостерігаю в Україні.

Пафосні засідання очільників міст та районів, які мріють про просування вище, навіть у період кризи. Писулі міністрів серед ночі про те, що і як треба робити, але дєнєг в бюджетє нєту. Зростаюча кількість знайомих і у Києві, і інших містах з сухим кашлем, температурою, яким кажуть що ТЕСТІВ НЕМА.

І "еліта", для яких є все.

Коли мені було 19, я вчилася на факультеті іноземних мов ЧНУ і полетіла на літо до родичів у Торонто побути у англомовному середовищі. Для моїх батьків тоді це були великі гроші оплатити мій переліт туди і назад ($800), але вони дали мені цю можливість.

У Торонто мене вразили кілька моментів: люди здебільшого спокійні та привітні, вулиці чисті, пішоходи переходили вулицю лише на зелене світло...

Будинками та ресторанами мене важко було здивувати, тому що у деяких районах Чернівців, звідки я прилетіла, було вже набудовано багато маєтків-шкіл, а ресторанів тим паче.

Я усім кого зустрічала в Канаді доводила, що сильної різниці з Україною (крім відносин у суспільстві) я не відчула і взагалі, чим вони там мене хотіли здивувати.

Різницю я таки відчула.
Коли повернулася назад у Чернівці.
Коли поїхала знову маршруткою на Калинівський ринок по розбитих дорогах.
Коли ще раз подивилася на ряди п‘ятиповерхових "хрущовок".
Коли спостерігала натовп, який біг через три смуги руху транспорту на червоне світло.
Коли сходила у місцеву поліклініку, де навіть бинтів не було.
Коли якийсь мажор на сьомій бесі не пропустив на пішоходному маму з візком на бруківці.
Коли усвідомила, що будинок і машину в Торонто може мати кожен лікар і вчитель. І нехай той будинок - не розміром зі школу, але і не комуналка.
А в Україні вчителі - це найнижча каста.

Почалася Помаранчева Революція.
Я була у ній однією з найперших учасниць.
Я хотіла мати в Україні те, що я бачила за кордоном.

Але вже за півроку після завершення революції стало зрозуміло, що нічого не буде. Що все далі стагнуватиме.
Я поїхала.

10 років в Україні панував цинізм.

Серед тих, які виїхали за цей період, було багато таких, які про Україну більше і чути не хотіли.

І тут нове дихання - Євромайдан і Революція Гідності. Українці в усьому світі об‘єдналися, як ніколи. Протягом п‘яти років сотні тисяч українців поклали власне життя на паузу, а ще мільйони відмовляючи собі у чомусь, допомагали фінансово та фізично.

Але були і такі, які просто використали момент не заради спільної ідеї.

Все марно. Незначний прогрес завдяки безпрецедентному об‘єднанню та праці відданих українців, всупереч системі. Але радикальних змін, які б значно вплинули на ситуацію не відбулося.

Вибори 2019.
Українці зробили ставку на нових людей.

Я не голосувала за Зеленського чи СН, але я вважала, що їм потрібно дати шанс, коли їх обрали і не знищувати фейками та істериками. Я переконана, що змінити систему можна лише регулярно її перетрушуючи.

Але вже скоро рік нічого не міняється. Все по-колу. Знову мажори, знову Куршевелі, знову розвалені лікарні, знову "Україна готова". Готова до чого? ТЕСТІВ НЕМА! Для простих смертних ТЕСТІВ НЕМА!

І я знову дивлюся на це все і не можу більше пояснити свої емоції. Я не можу зрозуміти, що я відчуваю. І не можу дати собі відповідь, що з цим далі робити.

Топ комментарии
+9 Лео Кот
вульгарному клоуну постоянно оскорбляющего Украину и украинцев дать шанс..?
Фейки насчет эбонитовых палочек и не раша оккупирует, а Украина отодвигает границы..?
Без комментариев....
Вы глупы...

Я не голосувала за Зеленського чи СН, але я вважала, що їм потрібно дати шанс, коли їх обрали і не знищувати фейками та істериками.
Источник: https://censor.net.ua/b3184240


показать весь комментарий
25.03.2020 15:25
+6 Viktor Kulyk
Балда чертова...
Вот из-за таких "умников" и имеем все говно.
"Дать шанс" сраным слугам. Блин.
Не видеть, что тупые клоуны и проходимцы - элементарная массовка Путина, набранная, чтоб убрать Пороха и добиться того, чего Порох мешал добиться 5 лет - не видеть этого в 19 г. мог только круглый ДЕБИЛ.
показать весь комментарий
25.03.2020 16:58
+6 Олександр Клименко 0582b445
Правильний аналіз, але висновки не доведені до логічного завершення.
Україна ПОТРЕБУЄ регулярних соціальних вибухів з повною зміною усіх заплямованих політичних шльондр на нові обличчя та введення покарання за прорахунки на відповідальних посадах.
А небайдужа спільнота може лише допомогти відповідальними кадрами та ЛІДЕРАМИ. Бо усі 28 років незалежності система займалася в першу чергу знищенням будь якої потенційної загрози, що змогла б об'єднати навколо себе прогресивних людей.
показать весь комментарий
25.03.2020 17:11