Цензор.НЕТ

12.03.19 16:45

За обмеження загального виборчого права

За обмеження загального виборчого права

-- Вибори, вибори - всі кандидати Олег Ляшко!

На виборах абсолютна більшість населення голосує не свідомо.

Результат виборів на Україні визначається (навіть без врахування прямих фальсифікацій з бюлетенями і членами виборчих комісій) двома категоріями людей

* тими, хто продає голоси напряму або кого підкуповують т.з. "благодійні" фонди
* тими, кого обдурюють шляхом "політтехнологій", хто голосує не за політика чи ідеологію, а за артиста-демагога, на яких перетворились більшість політиків

В обох випадках все вирішують гроші.

Є люди, що цікавляться ідеологією, історію тієї чи іншої партії чи біографією діячів, намагаються відфільтрувати брехню, намагаються співставляти факти. Таких людей, що голосують хоча б якійсь мірі свідомо, значно менше, ніж розагітованих і куплених.

Покращити якість демократичного процесу досить просто. Треба дозволити голосувати лише цій вузькій верстві, що голосує свідомо.

Як це зробити?

Є варіант по Хайнлайну ( uk.wikipedia.org/wiki/Зоряний_десант_(роман) ). Громадянами є лише ті, хто добровільно йде на війну. Не поганий варіант, особливо для України.

Інший варіант такий.

За певний час перед виборами (десь за пів року), всі, хто бажає голосувати, повинні скласти не складні іспити. Сенс полягає в тому, що для складання таких іспитів людині треба напружитись, витратити час на підготовку і день на іспит. Це напевно відсіє більшість байдужих і не свідомих, переважно лишить тих, хто відчуває відповідальність за долю країни.

Іспит має вимагати від кандидата у виборці орієнтуватись в:

* історії України
* політичному устрої країни (хто президент, хто прем’єр-міністр, як призначаються, які є гілки влади і т.ін.)
* розстановці політичних сил (ключові парламентські партії, лідери партій, базові програмові засади)

Лишиться 5% виборців? Чудово. Тоді і почнеться справжня політика і демократія.

Наголошу, що кожен бажаючий має право стати виборцем. Це навіть важко назвати обмеженням загального виборчого права.

Звісно подібну систему можна запровадити лише шляхом революції. Жодна "демократично" обрана влада на це не піде, а "західні союзники" будуть категорично проти здорового прикладу в себе під боком.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику