Цензор.НЕТ

26.04.19 13:28
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

Відбулось засідання круглого столу з питань визнання геноциду українців в Росії

http://pravozahisnik.zp.ua/bez-rubriki/vidbuvsya-kruglij-stil-z-pitan-viznannya-genocidu-ukraїnciv-v-rosiї.html

За ініціативи Великої ради отаманів Запорозького козацтва, в Києві у Музеї Гетьманства відбулось засідання круглого столу за темою: «Кубань в історичній ретроспективі боротьби за єдність українських козацьких земель, у контексті протидії сучасній імперській політиці Росії»

В роботі Круглого столу взяли участь історики, політологи, письменники, дипломати, журналісти, учасники АТО, представники українського козацтва.

В ході засіднання було розглянуто низку документальних матеріалів, що засвідчують факт геноциду українців на Кубані в Росії. Обговорено цінну фактологічну інформацію щодо геноциду українців Кубані, яка, зокрема, представлена у документальному фільмі українського кінорежисера Валентина Сперкача «Кубанські козаки. А вже літ двісті…» (https://youtu.be/j8x0sgGPInM).

За підсумками заходу, учасниками було напрацьовано низку пропозицій для громадськості та органів державної влади, які ухвалено у вигляді резолюції, зокрема, запроповано:


Звернутись до Верховної Ради України з ініціативою щодо визнання на державному рівні акту геноциду українців на Кубані в Росії (1919-1933), проведення широкого обговорення та розслідування історичних подій щодо масового винищення українців на території РФ.


Внести відповідні пропозиції Президентові України та до Верховної Ради України щодо опрацювання механізмів притягнення до відповідальності на міжнародному рівні та відшкодування збитків країною-агресором за геноцид Українців Кубані.


Закликати закордонне козацтво та організації української діаспори підтримати зазначену ініціативу. Організувати проведення інформаційних заходів, акцій вшанування пам’яті загиблих внаслідок геноциду українців Кубані.


Закордонним організаціям українського козацтва та українським патріотичним громадським об’єднанням вжити заходів щодо внесення відповідних пропозицій до парламентів країн перебування щодо ініціювання парламентських слухань та ухвалення відповідних резолюцій щодо визнання акту геноциду українського населення Кубані (1919-1933).


З метою об’єктивного висвітлення подій, пов’язаних із застосуванням російською стороною репресій, терору, голодоморів та примусової русіфікації по відношенню до українського населення Кубані звернутись до Міністерства інформаційної політики, Міністерства закордонних справ, Інституту національної пам’яті, Інституту історії НАН України, Національної спілки кінематографістів України з пропозицією щодо розробки та видання тематичних друкованих матеріалів та створення інформаційних ресурсів, фільмів, телепередач присвячених геноциду українців в Росії (1919-1933).

В рамках міжнародного співробітництва, вивчити досвід Литовської Республіки, Латвії та Естонії щодо протидії російській пропаганді та забезпечення об’єктивного висвітлення злочинів , пов’язаних з реалізацією російської імперіалістичної політики у Східний Європі. Звернутись до уповноважених органів державної влади України щодо можливого впровадження відповідного іноземного досвіду в Україні для протидії російській пропаганді.

Підтримати зовнішньополітичних курс України на євроатлантичну інтеграцію, як гарантію недопущення подібних трагічних подій у майбутньому.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику